Menu
RSS
Jestem przeciw, a nawet za...

Jestem przeciw, a nawet za...

  • Mateusz

Jednomandatowe okręgi wyborcze przynoszą pierwsze plony. Kolejna sesja, kolejny koncert życzeń, kolejne żale radnych, którzy zamiast reprezentować wszystkich mieszkańców, widzą wyłącznie swoje okręgi wyborcze, a wszelkie inwestycje mające służyć wszystkim uważają za działanie przeciwko mieszkańcom. Aż się boję pomyśleć, co będzie się działo przed kolejnymi wyborami.

Jestem przeciw, a nawet za...

Nieodparta potrzeba napisania tego, tak czy owak, subiektywnego tekstu pojawiła się po dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Opocznie, podczas której dokonano kilku przesunięć budżetowych oraz zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej, które związane są z budową nowego ronda.

W trakcie dyskusji na temat samego ronda pojawiło się wiele pytań, sugestii, pomysłów. Kilku radnych uważało inwestycję za zbędną, inni twierdzili, że rondo jest potrzebne, lecz koszt jest zbyt wysoki. Jedni radni pytali, czy nie lepszym i tańszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie sygnalizacji świetlnej.
Był również pomysł usypania na środku skrzyżowania kopca z piasku. Tylko jak je później nazwać? „Rondo Piasecznego”?*

Przysłuchując się tego typu dyskusjom, zastanawiam się nad priorytetami naszych radnych. Rondo, które jakby na to nie spojrzeć, w połowie sfinansowane będzie przez zarząd województwa, służyć będzie zarówno mieszkańcom, jak i osobom przejeżdżającym przez Opoczno. Z pewnością poprawi płynność ruchu, a przede wszystkim wpłynie na bezpieczeństwo w miejscu, w którym bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków.

 

„Ustosunkuję się do zmian w Wieloletniej Prognozy Finansowej”, czyli wystąpienie z kartki.

Po przegłosowaniu uchwały dotyczącej upoważnieniu Burmistrza do zawarcia porozumienia, radni przeszli do omówienia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Jako pierwsza zabrała głos Renata Gabryś, która wygłosiła, a właściwie przeczytała płomienne, przeplatane literackimi porównaniami, przemówienie. Niestety, odniosłem nieodparte wrażenie, że było ono przygotowane przez osobę trzecią.

Nawiązanie do takich dzieł jak „Potop”, „Noce i Dnie”, pomieszanych z komediowym serialem Stanisława Barei, pomijając fakt niezbyt zręcznego połączenia, nadało przemówieniu niezwykłego kolorytu, a przytoczone w trakcie słowa Margaret Thatcher, dodały mu jeszcze patosu. Sama mowa wywołała uśmiechy zażenowania na twarzach większości obecnych na sesji osób.

Radna zarzuciła włodarzom Gminy, którzy sprawują władzę od niespełna trzech miesięcy, że od lat marginalizują społeczeństwo i stale przesuwają w czasie budowę dróg na wspomnianym wcześniej osiedlu, wykonując ich kosztem inne inwestycje.

A wszystko to dotyczyło zmniejszenia nakładów finansowych w 2015 roku na II etap budowy dróg na osiedlu "Ustronie” o kwotę 200 tys. zł, którą przesunięto na kolejne lata. Termin realizacji inwestycji, która w łącznym rozrachunku ma kosztować 2.5 mln zł nie zmienił się i ma ona zostać ukończona w 2018 roku.

Obok niewielkiego przesunięcia w omawianej inwestycji, na budowie ronda ucierpią również ul. Kołomurna i Kwiatowa, których modernizację w całości przeniesiono na rok 2016. Ale o nie już nikt się nie upomniał...

...i na słowach się skończyło...

Nie odniósłbym się tak krytycznie do słów radnej, a może bym ją nawet pochwalił za walkę o swój okręg, gdyby nie drobna nieścisłość w jej postępowaniu. Pomimo zaprezentowanej dezaprobaty, radna Gabryś zagłosowała za zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Opoczno na lata 2015 – 2029. Podczas głosowania nad poprawką budżetową na rok bieżący, wstrzymała się od głosu.

*zbieżność nazwisk całkowicie przypadkowa, wynikająca z pierwszego skojarzenia z pomysłem usypania kopca. Jeśli ktoś czuje się urażony, serdecznie przepraszam.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+11 # PactaUJ 2015-05-01 02:35
Studia w Piotrkowie , Kielcach czy Radomiu to strata czasu. Współczuję rodzicom, że są dumni, że ich dziecko tam "studiuje"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # RE:. 2015-03-13 07:18
czy jeszcze ktoś jest w stanie obronić radną czy obroni się sama ? poczekamy, zobaczymy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # RE:Elżbieta 2015-05-03 12:02
Sfora psów, tak wygląda to miejsce... Stołki grzeją ci sami od lat - źle, jeśli wchodzi ktoś nowy - jeszcze gorzej. To chyba Was zżera zazdrość. Ja osobiście uważam, że dobrze jeśli wchodzą nowi ludzie.Dajmy im trochę czasu by mogli działać .Niech nie muszą tracić energii na odpieranie tych zbędnych, głupich i bezsensownych uwag.Staję tu w obronie P.Renaty i jestem przekonana, że wielu podziela mój pogląd, lecz oni nie trwonią czasu na tego rodzaju dyskusje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # DzikJak 2015-05-06 22:38
To co Ty robisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # do ęcki. 2015-03-13 00:30
Widzę że " padają mocne argumenty " proponuję jednak tworzyć nowe wpisy wówczas forum jest przejrzyste informacje chronologiczne i czytelne. Nikt nie szuka nowych wpisów po dacie i na dole. Wisy ciekawe tylko czy ktoś je teraz odnajdzie i zripostuje ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # .RE: 2015-03-11 08:51
Jeżeli ? osoba trzecia była zaangażowana w pisanie tekstu , to brak konsekwencji w głosowaniu jest całkowicie zrozumiały. Wybaczmy to naszej radnej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-16 # ĘckiMarek 2015-03-10 23:15
Panie, nie masz Pan odwagi podać swego imienia Pani Renata posiada wyższe wykształcenie magisterskie, a i wykładowców miała nie byle jakich wiem, bo studiowałem na tej samej uczelni. Z tego, co pamiętam to była jedną z najlepszych studentek z wysoką średnią i stypendium Rektorskim.Logi kę miała z wykładowcą, który tłumaczył ustawy w Sejmie. Skarbek się nazywał Z kultury języka polskiego miała 5.O ile pamiętam była starostą grupy Mnie też pomagała szacun jej za to, bo niektórych rzeczy nie kumałem Weż się Pan do roboty tak jak ona to też będziesz miał Ona jest inteligentna i pracowita a jest kucharką, bo lubi Nie grzeje fotela tak jak ty i zawsze jest życzliwa i uśmiechnięta Wychodzi na to, że ty powinieneś mieć kompleksy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Niełuk czyli ŁukĘcki 2015-03-14 03:28
Słowo "Rektorskim" piszemy małą literą. Po słowie " grupy" brakuje kropki. Jeśli już to słowo " Mnie " trzeba było napisać małą literą. Po słowie "kumałem" brak kropki. Czekam na odpowiedź czy przed słowem "Ona" ( druga linijka od dołu) powinna być kropka czy przecinek. To samo dotyczy Słowa "Nie" w tej samej linijce. No i czy przed "bo" powinien być przecinek. Przed słowem "Wychodzi" brak kropki tak jak po słowie "kompleksy". Tzw. uczelnia w Piotrkowie powinna być zlikwidowana drogi Panie Marku. Znam jednego głąba po zaocznym wychowaniu fizycznym w tym mieście. Uczy dzieci wychowania fizycznego w jednej ze szkół. Tragedia. Mimo wszystko pozdrawiam Pana mimo nieudolnej próby obrony tej Pani.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # ąckięcki 2015-03-12 23:24
Znalazłem Skarbka o którym szanowny Pan Marek pisał. Takie ogłoszenie znalazłem : "Mam do sprzedania Logikę dla humanistów Władysława W. Skarbka. Podręcznik jak nowy ,może raz użyty. Wymagany na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Orginalna cena to 29 zł. Ja sprzedam za 17 zł. Możliwa wysyłka."
Czyli trafiłem z tym Piotrkowem. A na deser sprawdziłem tą uczelnię w Kielcach ( 59 miejsce w rankigu uczelni ) i Piotrkowie (78 miejsce). Nawet nie wiedziałem że za taki poziom i miejsce w rankingach takich uczelni nie zamknęli. Dno. Te uczelnie są znane z tego, że najbardziej oblegane jest tam ksero bo nikt nie kupuje książek i tablica z ogłoszeniami dotycząca sprzedaży wykładów z ubiegłych lat. Te uczelnie kończą urzędnicy którym grozi zwolnienie z pracy jak nie zrobią studiów. No i zakompleksieni z miernymi umiejętnościami na ukończenie UJ, UW, UAM, UŁ. Tylko czy Ty wiesz co to za skróty? Nie kompromituj się bo nie masz pojęcia o studiach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # ąckięcki 2015-03-12 00:48
Cytuję : " Logikę miała z wykładowcą, który tłumaczył ustawy w Sejmie..." No faktycznie to miała wykładowcę super. A z jakiego języka te ustawy w Sejmie tłumaczył? Z chińskiego? Kto w Sejmie tłumaczy ustawy? Po co?. A TY Pan powiedz co to za studia były i w jakiej mieścinie? Co to za przedmiot Kultura języka polskiego? To chyba jakieś studium zaoczne w Piotrkowie? Napisz chłopie jakie to studia magisterskie po których się zostaje kucharką jak po 3 klasach zawodówki albo po 6 cio miesięcznym kursie w Zespole Doskonalenia Zawodowego. Tak żeby ludzie wiedzieli jakiej uczelni omijać. A szanownej Pani magister od krupnika pytam jeszcze raz : " Dlaczego pisze Pani że Pani dom o powierzchni 140m2 wart jest tylko 200 tys zł co daje 1428 zł za metr kwadratowy. Dla porównania metr 2 w bloku z wielkiej płyty to co najmniej wydatek ok 2500 zł? Proszę o sprostowanie wprowadzającego w błąd oświadczenia majątkowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # RE: Jestem przeciw, a nawet za...Roman 2015-02-28 08:51
Robi się coraz ciekawiej. Każdy radny jest swojego rodzaju sołtysem swojego okręgu.
Mam nieodparte wrażenie, że nic poza osobą Burmistrza i Zastępców nie uległo zmianie w Magistracie. Dalej będzie tak jak było....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-28 # nieścisłości MateuszaRenata 2015-02-26 23:52
Suponuję, iż konglomerat Pana wiedzy na mój temat jest cokolwiek wyalienowany, aczkolwiek truizmem byłoby twierdzić, iż animozje jaką czuję do Pana aparycji implikuje przypadek. Zawsze zapisuję swoje myśli na kartce by nie uronić niczego bo "chodzi mi o to aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa", a pamięć ludzka jest niestety zawodna, zwłaszcza osoby bardzo aktywnej zawodowo i społeczne. Wbrew sugestiom autora pomoc osób trzecich jest mi całkowicie zbędna.
Wstrzymałam się od głosowania nad zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej.
Kolejna nieścisłość w artykule: II etap budowy dróg na osiedlu Ustronie przewidziany jest na 2016 r (nie 2015).
Nie jestem tak jak były prezydent Wałęsa "za, a nawet przeciw".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # ĘckiĄcki 2015-03-07 12:16
A jaki jest konglomerat Pani wiedzy, że musiała zostać radną, żeby trochę kasy jeszcze zarobić? Poza tym do słownika Szlachcianko z osiedla na którym w błocie się brodzi, proszę zajrzeć. Bo słowa, które Pani wypowiada tak na sesji Rady jak i w tym komentarzu np: suponuję, konglomerat,tru izm, animozje, aparycje, implikować to słowa, których nie używa się do takiej formy komentarza jaki Pani napisała. Mówiąc prościej nie używa się takich słów do tego typu wypowiedzi. Proponuję zajrzeć do słownika i zasad języka polskiego. Rozumiem, że chce się Pani dowartościować bo jest Pani tylko Szefem kuchni. Proponuję najpierw zająć się SWOIM oświadczeniem majątkowym. Napisała Pani, że wraz z mężem posiada działkę o powierzchni 1220 m2 o wartości 80 tys zł. czyli 65 zł za m2 ????? Napisała Pani, że z mężem posiada Pani dom o powierzchni 140m2 o wartości 200tys zł????????????? . Czyli tyle ile 60 metrowe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Jak na kucharkę w szkole to baaaaaardzo duży majątek. A dochody z mężem takie sobie. Czy może Pani wytłumaczyć jako Radna skąd taki majątek? A możę złotą karetę Pani Kucharce przysłać, żeby złotym piórem odpisawszy się Pani podpisała. Pani Gabryś, kompleksy to trzeba było ocenami w szkole leczyć a nie pisownią, która świadczy o wielkim przeroście Pani ambicji nad treścią. Do szkoły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # RE: ĘckiAs Pik 2015-03-10 23:15
Kolego Ącki może by tak nie kopać leżącego, ;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # RE: nieścisłości MateuszaAs Pik 2015-03-02 12:37
Pani Renato, jeszcze jedna uwaga, kindersztuba nakazuje nie oceniać ludzi po wyglądzie. To jak się kto obnosi to jego prywatna sprawa, ponieważ " to nie szata zdobi człowieka". A uprzedzenia spowodowane, subiektywnym postrzeganiem człowieka za jego image, jest cokolwiek świadectwem jaki jest sposobu postrzegania świata przez Panią, a wydaje się on być dość niskich lotów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # RE: nieścisłości MateuszaAs Pik 2015-03-02 12:26
Pani Renato, może czas zmienić sposób wypowiedzi, powtarzany po wielokroć cytat, zaczyna być nudny i traci ironiczny wydźwięk. Pora zmienić płytę "Starym wytartym frazesom mówimy stanowcze NIE!"
Z poważaniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # RE: nieścisłości MateuszaRedakcja 2015-02-27 08:49
Cytat:
Wstrzymałam się od głosowania nad zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej.
Wyniki głosowań (notatki sporządzone podczas sesji, potwierdzone przez Biuro Rady Miejskiej):
1. Upoważnienie Burmistrza: 18 za, 0 przeciw, 2 wstrzymujących się
2. Zmiany w budżecie: 18-0-1
3. Wieloletnia prognoza: 19-0-0
4. Powierzenie sprzątania PGK: 19-0-0

Jeśli chodzi o zarzut nieścisłości w dacie, o której Pani wspomina, nie będę oponował. Wkradła się literówka, której nie zweryfikowałem przed publikacją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: