Menu
RSS
Kronika policyjna

Uratowali wilczycę, która wpadła we wnyki

 • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień
 • Kategoria: Kronika policyjna
 • Odsłony: 647

Uratowali wilczycę, która wpadła we wnyki

Wspólne i skoordynowane działania policjantów z Komisariatu Policji w Paradyżu oraz przedstawiciela Urzędu Gminy Sławno, lekarza weterynarii, pracowników schroniska z azylem dla dzikich zwierząt w Wojtyszkach w powiecie sieradzkim, uratowały złapaną we wnyki samicę wilka. Niecodzienna i trudna interwencja miała miejsce 2 lutego 2019 roku w lesie w miejscowości Celestynów.

Opocznianie nie są obojętni na los drugiego człowieka

 • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień
 • Kategoria: Kronika policyjna
 • Odsłony: 923

Opocznianie nie są obojętni na los drugiego człowieka

Mieszkaniec Opoczna nie pozostał obojętny i powiadomił służby o bezdomnym mężczyźnie, który śpi na ławce pod wiatą przystanku autobusowego w Opocznie. Dzięki szybkiej reakcji policji 60 latek został uratowany przed zamarznięciem. Noc spędził w opoczyńskiej komendzie policji. Dziękujemy mieszkańcowi Opoczna za to, że nie pozostał obojętny na los bezdomnego.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (22.01.2019)

 • KPP PSP Opoczno
 • Kategoria: Kronika policyjna
 • Odsłony: 1777

Raport Państwowej Straży Pożarnej (22.01.2019)

W okresie od 15 stycznia 2019 r. do 22 stycznia 2019r. jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

Dnia 15 stycznia 2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP zadysponowano do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Januszewice. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się sadzy.

Dnia 16 stycznia 2019 roku:

 • Dwa zastępy JRG zadysponowano do zdarzenia w Opocznie na ul. Ogrodowej gdzie samochód osobowy wjechał w budynek stacji transformatorowej średniego napięcia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej oraz udzieleniu kpp osobie poszkodowanej. Przypuszczalna przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (22.01.2019)

 • Zastęp JRG, pięć zastępów OSP KSRG (Paradyż, Wójcin, Żarnów, Skórkowice, Prymusowa Wola) oraz miejscowe OSP zadysponowano do pożaru stodoły w miejscowości Przyłęk gm. Paradyż, Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów wody na stodołę oraz jednego w obronie na przylegający budynek garażu. Spaleniu uległa całkowicie stodoła drewniana oraz znajdujące się w niej maszyny rolnicze.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (22.01.2019)

Dnia 17 stycznia 2019 roku:

 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Sławno zadysponowano do wypadku drogowego ( sam. osobowy zjechał do przydrożnego rowu wywracając się na bok) w miejscowości Gawrony. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp osobie poszkodowanej. Poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przewieziona do szpitala.
 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Drzewica zadysponowano do Drzewicy ul. Szkolna (zadymienie na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym) które powstało w skutek nieprawidłowego rozpalania pieca CO. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca oraz wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym.
 • O godz. 23:21 dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Opocznie otrzymał informację o pożarze składowiska opon na terenie zakładu przeróbki opon w Sławnie ul. Leśna. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy PSP oraz OSP. Działania jednostek straży polegały na podawaniu środków gaśniczych wodnych i piany w natarciu na palące się materiały i w obronie na sąsiednią halę produkcyjną , dowożeniu oraz dostarczaniu wody. Spaleniu uległo ok. 0,5 tony chipsu energetycznego oraz ok. 10 ton półproduktu (shreds). Straty podczas pożaru wyniosły 10 tyś. zł, uratowane mienie wyniosło 30 mln zł. Na miejsce działań przybył Komendant Powiatowy PSP w Opocznie bryg. Józef Pacan, który przejął dowodzenie i kierowanie działaniami. Prawdopodobną przyczyną pożaru było samozapalenie składowanego na zewnętrznym placu składowym przerobionego granulatu po recyklingu opon samochodowych.

Dnia 19 stycznia 2019 roku:

 • Dwa zastępy PSP oraz jeden OSP zadysponowano do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Radzice Małe. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się sadzy.
 • Jeden zastęp PSP zadysponowano do pomocy osobie poszkodowanej w Opocznie na ul. Piotrkowskiej. Działania zastępu polegały na udzieleniu kpp osobie poszkodowanej.
 • Jeden zastęp PSP zadysponowano do pomocy ZRM w zniesieniu pacjenta do karetki w Opocznie na ul. Piotrkowskiej.

Dnia 20 stycznia 2019 roku:

 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP W KSRG zadysponowano do wypadku drogowego w miejscowości Solec. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp osobom poszkodowanym. Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ZRM zostały przewiezione do szpitala.
 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP zadysponowano do wypadku drogowego w miejscowości Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu z jezdni pozostałości po kolizji.
 • Jeden zastęp PSP zadysponowano do wyczuwalnego zapachu gazu w budynku jednorodzinnym w miejscowości Opoczno. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym – nie stwierdzono zagrożenia.

 

Reklama