Menu
RSS
Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?

Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?

  • Mateusz

Kuriozum goni kuriozum. Na jednej z ostatnich sesji Rada Powiatu Opoczyńskiego V kadencji przyjęła uchwałę o Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, Matki Bożej Jasnogórskiej Powiatu Opoczyńskiego.

Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?
fot.: Starostwo Powiatowe w Opocznie

Jakby tego było mało, 3 czerwca kilkusetosobowa delegacja Powiatu Opoczyńskiego z Przewodniczącą Rady Powiatu Opoczyńskiego Marią Barbarą Chomicz oraz Wicestarostą Opoczyńskim Marcinem Baranowskim wzięli udział w mszy odprawionej w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

Jak czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Opocznie, „Podczas Mszy Świętej nastąpiło Zawierzenie Matce Bożej wszystkich obecnych i ich rodzin. W uroczystym Zawierzeniu uczestniczyło kilkuset mieszkańców powiatu, wśród których znalazły się delegacje z wszystkich gmin powiatu opoczyńskiego, przedstawiciele władz i instytucji.”

Akt zawierzenia, który został także odczytany przez Biskupa Radomskiego Piotra Turzyńskiego podczas uroczystej mszy zorganizowanej w związku z poświęceniem nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Opocznie, brzmi: 

„Matko Boża, Niepokalana  Maryjo, Królowo Polski, Pani Jasnogórska. Matko naszego zawierzenia. W obliczu Boga, w Trójcy Świętej Jedynego, oddajemy dzisiaj w Twoją wieczystą i macierzyńską niewolę wioski i miasta Powiatu Opoczyńskiego, małżeństwa i rodziny, ojców i matki, dzieci i młodzież, wspólnoty, instytucje i organizacje, ludzi starszych, chorych, samotnych i wszystkie dzieci Boże.
Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzamy wszystkie nasze czyny, myśli, pragnienia, zmysły, dobra duchowe i doczesne, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, czas i wieczność, wolę, duszę i ciało.
Najświętsza Maryjo, niech za Twoim wstawiennictwem Powiat Opoczyński i wszystkie Gminy naszego powiatu rozwijają się na chwałę Boga, Kościoła i Ojczyzny. Spraw Jasnogórska Matko, aby serca mieszkańców powiatu i sprawujących władzę otworzyły się na miłość Twego Niepokalanego Serca. 
Królowo Polski, pokornie prosimy, doprowadź nas  do Królestwa Bożego. Przyjmij nasza Matko i Królowo Polski, ten akt zawierzenia i oddania. Niech będzie on odpowiedzią na Twoją matczyną miłość do naszego Narodu i każdego z nas. Amen.”

 

I to wszystko z naszych podatków... Tylko czy płacimy je po to, aby włodarze urządzali sobie wycieczki i pielgrzymki, czy aby wypełniali należące do nich obowiązki?

 

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?Jasiek 2019-05-16 11:50
Wasz artykuł, komentarz już odbiera prawa osób wierzących.Czy oni nie płacą podatków.Co was tak boli?.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+147 # takie rzeczy tylko w eopalf 2017-08-21 15:53
Trzeba zadać pytanie kto tych nieudaczników wybrał?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+142 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?pp 2017-08-04 14:34
A w ZEC-u ogłoszono konkurs na prezesa - wielka obłuda i zakłamanie w tym Opocznie bo od paru miesięcy wiadomo, że prezesem zostanie Marek Ksyta- przecież gdzieś musi pracować ten bardzo uzdolniony człowiek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-121 # Kto te brednie pisał?Patriota 2017-07-27 19:52
Proszę sprawdzić ile Starostwo dokonało na terenie powiatu a nie jakąś psychozę tworzyć. Zawierzenie Powiatu to mądra decyzja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-138 # Prawdamarcin 2017-07-12 15:39
Przejrzałem wpisy, które do 30.06 2017 zostały wypisane i opublikowane. Jeśli ktoś uważa, że zawierzenie Matce Bożej nie powinno się odbyć, to się myli. Taka osoba chyba nic nie wie o korzeniach duchowych Opoczna. Nie będzie miasto dobrze się rozwijać, gdy wiele miejsc w naszym mieście jest naznaczone przekleństwem (patrz "Skała" - jest to miejsce, gdzie dokonała się tragiczna historia Żydów), gdy się propaguje satanistyczne wartości (Satanistyczny zespół muzyczny do tej pory istnieje przy MDK, niedawny koncert nad zalewem również o treści diabelskiej), gdy przez lata była praktykowana radiestezja i bioenergoterapi a przez kilka osób z Opoczna, gdy jak się słyszy od czasu do czasu o praktykowaniu czarnej magii w różnym wydaniu. Są to zagrożenia duchowe, które otwierają daną przestrzeń na działanie złych duchów. Zawierzenie MB taka przestrzeń uświęca i oczyszcza. Zmienia się oblicze naszej ziemi, opoczyńskiej naszej ojczyzny.

PS.: Poczytajcie o zagrożeniach to zrozumiecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+167 # Podróż do CIEMNOGRODUłolaboga 2017-08-21 14:01
Cytuję marcin:
Przejrzałem wpisy, które do 30.06 2017 zostały wypisane i opublikowane. Jeśli ktoś uważa, że zawierzenie Matce Bożej nie powinno się odbyć, to się myli. Taka osoba chyba nic nie wie o korzeniach duchowych Opoczna. Nie będzie miasto dobrze się rozwijać, gdy wiele miejsc w naszym mieście jest naznaczone przekleństwem (patrz "Skała" - jest to miejsce, gdzie dokonała się tragiczna historia Żydów), gdy się propaguje satanistyczne wartości (Satanistyczny zespół muzyczny do tej pory istnieje przy MDK, niedawny koncert nad zalewem również o treści diabelskiej), gdy przez lata była praktykowana radiestezja i bioenergoterapia przez kilka osób z Opoczna, gdy jak się słyszy od czasu do czasu o praktykowaniu czarnej magii w różnym wydaniu. Są to zagrożenia duchowe, które otwierają daną przestrzeń na działanie złych duchów. Zawierzenie MB taka przestrzeń uświęca i oczyszcza. Zmienia się oblicze naszej ziemi, opoczyńskiej naszej ojczyzny.

PS.: Poczytajcie o zagrożeniach to zrozumiecie.

Szanowny Panie,
z Pana wypowiedzi wynika, że ma Pan jakieś zaburzenia natury psychicznej. Jak można tłumaczyć katastrofalną sytuację miasta jakąś złą energią, tragicznymi wydarzeniami mającymi miejsce ponad 70 lat temu, czy tym, że ktoś wróży z fusów??
Za obecną sytuację ekonomiczną miasta i okolic odpowiadają konkretni ludzie, a nie tajemne siły. Ci którzy byli poprzednio u władzy (5, 10, czy 15 lat temu), a także ci, co są obecnie.
A jak patrzy się na tych obecnych to przychodzi na myśl, że to raczej jakaś zbieranina cudaków z cyrku: słynny muzykant, muzealnik - bardziej znany jako "OPOCZYŃSKI MISIEWICZ", o innych nie wspominając (którzy nadają się do kabaretu, a nie do zarządzania miastem).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+223 # .....Błogosławieni cisi.. 2017-08-01 16:24
Ludzka natura ,hm,czasami bezustannie dąży do uzewnętrznienia ,gotowa do walki o pierwsze miejsce.
Jednak ten, kto uczy się od Chrystusa,wyrze ka się siebie,swojej dumy i umiłowania wyższości.Własn e ja oddaje do dyspozycji Ducha Świętego;nie zależy mu, by dostac się na szczyt.Uczeń Chrystusa wyzbywa się ambicji, która każe przepychać się łokciami po to, by zwrócono na niego uwagę.
Ja pragnę innej modlitwy złożonej u stóp Najświętszej Panienki:
Ochroń Matuchno Twój wierny lud opoczyński od hipokrytów i zwykłych karierowiczów.L ud, który ma swoją dumę i godność,który kocha ziemię swoich przodków i broni jej wiernie przed zakusami żądnych władzy politykierów.
Lud zniewolony, upodlony najniższą krajową i poddany rządom , które sam w swej naiwności w uczciwość drugiego człowieka wybiera.
Daj mu moc odróżnienia ludzkiego ziarna od plew, aby umiał dokonać właściwych wyborów na publiczne stanowiska.
Amen.
A swoją drogą proszę poczytać wypowiedzi arcybiskupa Wojciecha Polaka-że takie akty powinny być w Kościele , a nie w Sejmie czy powiecie.Według mnie chodzi o tani poklask a na ten trik wyborczy żaden Polak nie powinien dać się więcej nabrać, bo mamy w historii prezydenta, który zamydlił ludziom oczy nosząc wizerunek Matki Boskiej w klapie marynarki a okazał się .....
No właśnie .
Nie dajmy sobie wmówić, że klęczący na pokaz są lepsi od nas.Oni tylko potrafią wykorzystać swoją pozycję aby umocnić się jeszcze bardziej na przyszłość. Nie kupujcie tego
To OBŁUDA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+107 # kibicAigel 2017-06-30 18:21
Cuda się zdarzają! Oj dzieje się! Vice odwołany! Czyżby coś we współpracy z muzykiem nie tak!? Konkursy poszły nie po myśli najwyższego. A i sołtys się popisał! W SP 3 , mamusia dyrektora biura. Można? Można! W Mroczkowie i Libiszowie, zostały dyrektorki z poprzedniego układu , po-psl( gdzie był poseł? ) W Bukowcu to samo! Na dodatek w Libiszowie , reprezentant Solidarności przegrał,ze starym układem podobnie jak w przedszkolu nr 4! (poseł PiS nie współpracuje z Solidarnością!- Piotr Duda się ucieszy!!!) Jeżeli to jest "dobra zmiana" ze strony posła, to temu sołtysowi już dziękujemy!!! Prawica wystawi ci rachunek nieudaczniku! Jutro kongres PiS w Przysusze, będzie się czym pochwalić! Antoni , powinien go w nagrodę w kamasze wsadzić! Cuda się zdarzają, szkoda, że naszym kosztem.P.s Pomyśleć, w Mroczkowie członek PiS, przegrywa z po-psl! Brawo poseł!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+40 # zainteresowana konkursami w szkołachDo kibica 2017-06-30 22:31
Proszę o doprecyzowani, czy w wymienionych szkołach odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorskie, czy też przedłuzona tym osobom kadencje bez konkursów? Jak to mozliwe, skoro w komisji jest 3 przedstawicieli urzedu miasta- a wiec raczej powinni głosowac tak jak im zaleca zwierzchnik urzedu. Kuratorium- tez rządzone przez PiS i 3 z kuratorium tez powinno głosowac tak jak szef im każe, nauczyciele i rodzice po 2 osoby- raczej pójdą za starym dyrektorem, zwiazki zawodowe - jedne za PSL, drugie za Pis-em, chociaz , skoro PSL wygral- prawicowe zwiazki mogły się dogadać z PSL-em, któż to wie? Czy wiadomo coś jak sie rozłożyły głosy? No cóż , że prawica dostałą bobu i to twardego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+53 # kibicAigel 2017-06-30 23:26
Dla formalności- z kuratorium i urzędu są w komisji po cztery osoby, a i związki są trzy ( jeszcze znr- platformiasty). Czyli matematyka jest prosta- 4 plus 4(kuratorium i urząd) no i NSZZ daje pewne zwycięstwo. Ale jeśli ta pseudokoalicja nieudaczników( poseł plus burgemeister) się nie potrafią dogadać , to o czym tu mowa! Hasło "komuno" wróć , wciąż aktualne! ( czyt. po-psl). O czym mowa? Jeszcze jedno... Dziś bmw Kopera , rozsyłał do członków PiS , smsy o zablokowaniu ustawy o zmianie nazwy ulicy armii ludowej na Rotmistrza Pileckiego. Niech zapyta się swojej mamusi za kim lobbowała przed konkursem na dyrektora w Mroczkowie rodziców? Za starym układem po-psl( dotychczasowa dyrektorka wygrała) . Hipokryzja bmw nie zna granic! Niech uświadomi mamusię ci to psl i po, a potem kim był Rotmistrz Pilecki, bo nikt mi nie powie,że to normalne, żeby w rodzinie radnego PiS, był lobbing za psl i po? Co na to Pan poseł?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+54 # PeckGregory 2017-07-01 01:35
Nie , no Aigel, poważnie? Mamusia bezradnego kopery, namawiała rodziców , żeby głosowali na stary peeselowski układ? No nie uwierzę! ( żartuje oczywiście!) Rozłożenie głosów na konkursie , wszystko może wyjaśnić. Może ktoś wie, niech da komentarz, a to ci nowina! Podobno burmistrz obstawiał radnego z powiatu też z psl. A kandydat z PiS - ile miał głosów? Ciekawe! Ale ktoś narozrabiał....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+54 # kogoś innegolepiej 2017-06-28 15:16
Np panią kierownik, która odbiła meża swojej 10 lat młodszej koleżance-mężat ce, w końcu też popierana przez niektórych twardogłowych prawicowych polytyków np najswietszego pana Janka, co modli sie pod figura a...., ale.... w kosciele na 6.00 codziennie był.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+160 # NemoAlibi 2017-06-27 22:42
Proponuję w następnej uchwale , wynieść na ołtarze Panią przewodniczącą Rady Powiatu! Nie na darmo , na swoim fejsie, co chwila stara sobie i nie tylko , uświadomić , że jest nawiedzoną przez anioły, że jest piękna , zakochana, czy wręcz świętą! Nie ma co czekać! Takiego cudu nam ... trzeba , hm...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+53 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?Krzysztof 2017-06-20 22:34
Pragnę zaznaczyć, że nie wszyscy radni opowiedzieli się za przyjęciem uchwały wniesionej przez panią przewodniczącą Rady Powiatu. Jeden radny wstrzymał się od głosu, a drugi radny nie brał udziału w głosowaniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+79 # bravo redakcjagogo 2017-06-19 22:45
chciałem podziękować redakcji za odważny tekst. Juz traciłem nadzieję, na jakiś powazny temat na tym portalu. Cieszę się, że pan redaktor zauważa, że to co się dzieje w starostwie to jakiś kabaret. Opisana wyżej sytuacja, to tylko początek góry. Nowym budynkiem nie można zamydlić tego, że przez lata to tylko zbędny pion administracji z jego szefem Józefem na czele. Doskonale poletko do przetrwania. To nie gmina i odpowiedzialnoś ć tego czy innego burmistrza, wójta. Do tego starosta przebiera się w śmieszny piórka na procesjach, toż to nawet śmieszne nie jest. Budynek za miliony, który odciął kasę mniejszym gminom od dróg, opieki zdrowotnej itd. Nikt o tym nie mówi. Do calości działalność przewodniczącej , która bez doświadczenia zostaje na tej funkcji, nikogo to nie dziwi. Wice jest poza EOP i pilnuje interesów innych. Zapomniany szpital...że strach chorować. I co drodzy państwo, dobrze jest? Gratuluję redakcjo i proszę o jeszcze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+57 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?Kac 2017-06-17 16:00
W sumie to kazdy z radnych powiatu powiniem zlozyc sprawozdanie co zrobil w czasie kadencji bo duza wiekszosc to sie modli zamiast dzialac bo i tak jakos to bedzie a dieta leci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+48 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?As Pik 2017-06-14 11:25
Najgorszą rzeczą z tego wszystkiego, że żaden z inicjatorów takich działań, nigdy nie pyta zainteresowanyc h czy tego chcą. Uważają że wiedzą lepiej "Moja jest tylko racja i to święta racja! Bo nawet jak jest twoja to moja jest mojsza niż twojsza. I tylko moja racja jest najmojsza".
Abstrahując od tematu, pragnę zauważyć że "inwestycja chińska" to zwykła propaganda. Żaden inwestor nie zainwestuje na tych gruntach, które oferuje Gmina na zasadach jakich chce Gmina. Odrolnienie i uzbrojenie terenu na koszt inwestora? Ludzie przecież za miedzą w Sławnie, każdy inwestor dostaje o niebo lepsze warunki.
Druga sprawa, że taka inwestycja miała sens dla Chińczyków w momencie gdy wciąż nie rozstrzygnęła się przyszłość "Jedwabnego Szlaku". A niestety cały projekt upadł i prawdopodobnie zostanie zrealizowany przez Czechów. Ponieważ Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz odmówił ze względu na bezpieczeństwo państwa i ważny interes narodowy przekazania Łódzkiej Strefie Ekonomicznej gruntów w Łodzi pozostających w gestii Agencji Mienia Wojskowego, na których miał zostać zbudowany terminal kolejowy "Jedwabnego Szlaku". Chińscy inwestorzy nie traktują w tej chwili Polski jako wiarygodnego partnera do współpracy. A wszystko obija się o geopolitykę. Amerykanie czując na sobie oddech rosnącego chińskiego smoka blokują jak mogą wszelkie alternatywne trasy tranzytowe chińskiego eksportu, gdyż wciąż kontrolują oceany i mogą łatwo zablokować morskie szlaki komunikacyjne z i do Chin. A uwalenie całego projektu to warunek stacjonowania US Army, która ma nas bronić przed Rosją. A gdybyśmy się próbowali stawiać, to Amerykanie załatwią nas ratingiem, wystarczy kilka razy obniżyć nasze notowania (przecież "niezależne" agencję raitingowe są amerykańskie) i przy skali naszego zadłużenia publicznego, mamy w Polsce Grecję albo co gorsza Wenezuelę.
Tak proszę Państwa coś co wydawałoby się mało nas obchodzi, dotyka nas bezpośrednio na naszym własnym podwórku. Nie mamy nic do zaoferowania potencjalnym inwestorom, nikt to nie przyjdzie z workiem pieniędzy i obsypię każdego w mieście dolarami, juanami, jenami czy euro. W wyścigu o inwestycje jesteśmy w tyle nie tylko za Sławnem, Tomaszowem ale jesteśmy sto lat za Murzynami. dosłownie i w przenośni. Większość winy spada na poprzednią ekipę na Staromiejskiej, ale nowa władza myśli życzeniowo. Nie są w stanie sobie uzmysłowić, że trzeba być idiotą żeby przyjąć takie warunki jakie oni stawiają w negocjacjach z inwestorami. A ktoś kto ma kasę i chcę ją wydać z nadzieją na zysk, idiotą nie jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+62 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?Kac 2017-06-08 23:43
Rady powiatow juz dawno powinny byc zlikwidowane poniewaz generuja koszty a nie przynosza wymiernych korzysci dla ludzi ...utrzymanie radnych kosztuje podatnika bardzo wiele a korzysci wymierne raczej marne...co radni tej kadencji zrobili dla miasta i powiatu bo procz zawierzenia chyba raczej niewiele....bo bezrobocie raczej nie spadlo a ludzie z opoczna wyjezdzaja za praca...
A co do niektorych radnych jak to mowia pasuje przyslowie mierny bierny ale wierny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+65 # XXI wiekObywatel 2017-06-08 18:46
Nie wierzę własnym oczom. XXI wiek i takie rzeczy ?? CIEMNOGRÓD !!! Młodzi uciekają , zero perspektyw... brak jakichkolwiek inwestycji. Sam jestem wierzący, ale to już przesada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-47 # 1 KORZbyszek 2017-06-07 13:16
Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, 23 my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, 24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. 25 To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+54 # OpocznoLukasz 2017-06-07 11:17
Nie wiem czemu się dziwicie?!. Wybory są tuż tuż to muszą pokazać ludności ze wsi że warto na nich głosować. Oby ludziom nie zamydlili oczu, bo nic dobrego jak na razie się nic nie dzieje w Opocznie. Rozmowy z Chinczykami to nie wystarczy. Potrzebujemy konkretów które będą urzeczywistnian e. Zakład płytek długo nie pociągnie, a w raz z upadkiem lub zmniejszeniem produkcji bezrobocie jeszcze bardziej wzrośnie, choć jest już jedne z największych w woj. Weźcie się za robotę!!! Młodzi ludzie uciekają z tego miasta i chyba w nadal nie wiecie czemu!!!. Wake UP urzędnicy.!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-64 # tragedia !Mpab 2017-06-06 20:57
Z tego co widzę historia zatacza koło ?? Za komuny zawierzenie Polski czy jakiegoś miasta Maryii byłoby aktem odwagi i u ludzi budziło uznanie a dzis ??? Rozumiem ze to co zrobila rada powiatu powinno byc sądzone ???? Nie wiem co autor artykułu ma na celu ?? Poza tym teksty o św Barbarze Chomicz to już całkiem poniżej krytyki . Co ta kobieta Wam złego zrobila - działa prężnie jest młoda ambitna i zalezy jej na naszej malej ojczyznie - rozumiem ze to są obecnie rzeczy nieporzadane bo lepiej przyklepywac i poklepywac to co było dotychczas. Fakt błędy są bo kazdy je popelnia - procz tych którzy nie robią nic jednak u pana redaktora jal do tej pory mozna zauwazyc jedynie brak merytoryki ! Kto się wstydzi wiary w Boga niech powoe to głosno ponoewaz jak mniemam wśród kmentujacych wiekszosc to katolicy.... niestety rowniez jak widac mało merytoryczni
Ja tam wole Opoczno zawierzone Maryii i konlretne dzialania niż liberalną poprawnosc polityczną i miernote !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+72 # jestem katolikiemandrzej m. 2017-06-08 10:02
jestem katolikiem. mam wszystkie sakramenty i planuję kilka kolejnych. tak samo jak planuje wychować dzieci w tej wierze. mimo to nie podoba mi się, że ludzie sprawujący władzę zapominają, że polityka i religia nie powinny iść ze sobą w parze. i nie ma tu nic do znaczenia wstydzenie się czy nie wstydzenie Jezusa czy innych. tu chodzi o demokratyczne zasady rozdziału polityki i wiary.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+72 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?opocznianin 2017-06-06 18:26
Zobaczcie w jakim mieście zyjemy. Rzadza nami ludzie którzy uwazaja za złe koncert na rzecz zwierząt
a za dobre uwazają i akceptuja
-biolog bez kompetencji powołana niezgodnie z prawem i wspolodpowiedzi alna smierci dziecka jako dyr Mdk
-filologa bez kompetencji jako dyr AMiRR
-"wycieczki do Czestochowy na koszt podatnikow gdzie w miescie króluje bezrobocie, brak mieszkan itd
- wystawy homofobiczne pod MDk
-nepotyzm i kolesiostwo w instytucjach np w MOPS pracuje żona Skoczylasa i radnego Dąbrowskiego)
Czekam na kolejne pomysły "dobrej zmiany" na czele z Kwartetem Telus Chomicz Kopera i Baranowski
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+64 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?opocznianin 2017-06-06 18:14
Ja myślę że to dopiero początek każda taka"akcja" nakręca Panią Barbare myślę że już śni po nocach jak to będzie jak będzie starostą albo burmistrzem, bo już zaczeło się wykanczanie Kadzieli. Telus i Kopera skrytykowali burmistrza za piatkowy koncert i wmawiają ludziom że zdjął krzyż podczas obrad. Nawet nowy dyr. MDK skrytykował koncert mimo iż sam udostępnił im sale, ale śliwka od dawna trzymał z Telusem. W tej chwili Kadziela został zupełnie sam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-31 # Krytyka idzie na plusŁopera 2017-06-06 22:12
Każdy zyskuje kogo Opera krytykuje. Jak nienormalny krytykuje to oznacza że krytykowany jest normalny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-49 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?Piotrek 2017-06-06 17:34
Ciekawy jestem jakie podejście miałby P. Redaktor gdyby taka wycieczka odbyła się do jednego z meczetów/synago g :-) niezależność wzbrania się od oceniania, a ten artykuł jest niestety bardzo stronniczy. Wcale nie mowię ze władze miasta postąpiły prawidłowo, ale czy na tym polega niezależne dziennikarstwo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+52 # hahahaPaweł Kossaka 2017-06-06 14:27
W Opocznie odpoczniesz . . .
Szkoda słów !
Na kolanach do Częstochowy !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-56 # tragedia !Mpab 2017-06-06 21:00
A więc wiara w dzisiejszych czasach to powód do wstydu - jakie to mądre i postępowe !. Francja Niemcy Szwecja GB itd też się wstydzą. ... a dziś juz się powaznie boją....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+65 # zawierzenieola 2017-06-06 14:06
p Redaktorze proszę wystąpić z pytaniem do Urzędu Miasta o przedstawienie kosztów z tym związanych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+67 # RE: zawierzenieRedakcja 2017-06-06 14:09
Wystąpimy do Starostwa Powiatowego z oficjalnym pismem w tej sprawie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+52 # KosztorysJohn 2017-06-06 23:13
Hmmm...zawierze nie odbyło się w sobotę? Dzień wolny od pracy. Urlop nie jest wymagany. Wystarczy wystąpić o dodatkowe środki na materiały biurowe czy reklamowe, załatwić lewy dowód zakupu a ludziom oznajmić, iż wyjazd został sfinansowany z własnej kieszeni. Podejrzewam, iż na wszystko mają podkładkę i doskonale wiedzą, iż pół miasta może mieć pretensje o źródło finansowania. Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+67 # zawierzenieola 2017-06-06 13:52
skoro nastąpiło Zawierzenie wszystkich obecnych i ich rodzin a nie mieszkańców powiatu to dlaczego ma to być płacone z naszych podatków niech płacą za siebie sami Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego w tej sytuacji my podatnicy mamy ich sponsorować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+48 # RE: zawierzenieRafał 2017-06-06 19:40
Cytuję ola:
skoro nastąpiło Zawierzenie wszystkich obecnych i ich rodzin a nie mieszkańców powiatu to dlaczego ma to być płacone z naszych podatków niech płacą za siebie sami Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego w tej sytuacji my podatnicy mamy ich sponsorować


Zawierzono uchwałą caly powiat. A pojechało kilkaset osób. Kiedy reszta zostanie zawierzona? Czy zostaniemy oszukani :) też bym pojechał do Częstochowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+70 # Akt zawierzeniaopocznianin29 2017-06-06 13:45
Przecież w Radzie Powiatu Opoczyńskiego wszyscy święci nad świętymi przede wszystkim Pani Chomicz no i Pan Starosta Róg, Vice starosta Baranowski!! Może niedługo będą ogłoszeni oficjalnie świętymi!! Santo Subito!! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+56 # i jeszcze parę innych osóbkacper 2017-06-08 22:02
marko z wąsami, marko bez wąsów, agnieszka the best, kluska the star....dużo ich do bycia świętymi, a jak się ślinią na samą myśł. a Pani chomicz to nawet kiedyś wypisywała, że jak się skupi to już się czuje jak święta...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # i jeszcze pozorni prawicowcyemerytka 2017-06-22 08:22
Cytuję kacper:
marko z wąsami, marko bez wąsów, agnieszka the best, kluska the star....dużo ich do bycia świętymi, a jak się ślinią na samą myśł. a Pani chomicz to nawet kiedyś wypisywała, że jak się skupi to już się czuje jak święta...


. U emerytów mówi się, że ta opoczyńska prawica jest tak lewicowa ,ze popierała i popiera nadal szefowa pewnej instytucji, która brała ślub bodaj w 4 miesiacu ciąży- BARDZO WIDOCZNA PRAWICOWOŚĆ, dziś nadal jest hołubiona. A najbardziej podobno popierał świety pan Jan w okularach. LUDZIE OBUŹCIE SIĘ . Sprawa sprzed jakiegoś czasu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-63 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?Michal 2017-06-06 13:45
i w czym niby jest to kuriozum?? ze pojechali do kościoła? rozumiem ze lepiej gdyby udali się na marsz równości:)
Na poważnie - osobiście nie widzę nic złego i niestosownego w akcie zawierzenia Matce Bożej całego powiatu... wszak jest Ona Królową Polski i aktu zawierzenia dokonał sam król.
Najwięksi bohaterowie ostatniej wojny składali przysięgę " W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny..."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # eeekacper 2017-06-08 22:04
Michał wójt to ty? to z jakiej partii ty jesteś? albo jesteś lewicowy albo prawicowy, określ sie człowieku...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+55 # pytaniepiotr 2017-06-06 18:11
A czy ktoś się pytał większości mieszkańców czy chcą tego z tego co pamiętam opoczno ma więcej niż kilku set mieszkańców
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+74 # RE: Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?Sceptyk 2017-06-06 13:55
Gdzie kuriozum? W tym, że religia czy wyznanie jest osobistą sprawą każdego z nas. Ani nie wolno jej nikomu zabraniać, ani narzucać. Prywatnie niech robią co chcą, ale wyłącznie za swoje prywatne pieniądze.

Nie życzę sobie, aby moje podatki szły na tego typu "wycieczki".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: