Menu
RSS
Aktywność ukarana!

Aktywność ukarana!

  • Krzysztof Wojewódzki

Aktywność ukarana!

W nawiązaniu do informacji z ubiegłego tygodnia w Tygodniku Opoczyńskim, na temat mojej osoby, chciałbym przedstawić zaistniałą sytuację z mojego punktu widzenia.

Jako samorządowiec staram się aktywnie wspierać społeczność lokalną. Będąc jeszcze radnym Gminy Sławno na prośbę mieszkańców skutecznie włączyłem się w akcję związaną z blokadą budowy wiatraków. Obecnie jako radny Powiatu staram się nadal być aktywny i otwarty na prośby oraz sugestie. Wnioski lub petycję, z którymi aktualnie występuję wynikają z potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców, często poparte ich podpisami. Dotyczy to np.: dodatkowego przystanku kolejowego na linii nr 25 Opoczno-Tomaszów Maz., dofinansowanie do biletów miesięcznych młodzieży, remontu dróg.

Cieszy mnie, że udało się dokonać rozbudowy i remontów niektórych dróg powiatowych. Zawiedziony jestem brakiem realizacji popieranych przez Radę Powiatu rozbudowy dróg w Gminie Sławno. Inwestycje budowy i remontu dróg traktuję priorytetowo, o czym świadczy kilkakrotnie podniesienie przeze mnie tego tematu na sesjach. Niektóre decyzje nie są jednak zależne od radnych.

Startowałem na radnego w przekonaniu, że aktywność wykazana w czasie kampanii wyborczej przekłada się na możliwość realizacji obietnic. Jestem radnym z ramienia PiS i chciałbym, żeby tak zostało. Ostatnio zauważyłem jednak niezadowolenie niektórych kolegów partyjnych z mojej aktywności, rzekomo osłabiającej ich pozycję. Swoistym ostrzeżeniem było zawieszenie mnie w prawach radnego klubu PiS. Dalsze utrzymywanie bliskiego kontaktu z mieszkańcami skutkować będzie wykluczeniem mnie z PiS-u. Inicjatywa moja szła w kierunku uaktywnienia wszystkich radnych i takowy klub chciałem utworzyć – „Klub Aktywnych Radnych Powiatu Opoczyńskiego”. Nie chciałem być radnym aktywnym jedynie w okresie wyborów.
Nie uznaję za właściwe wykorzystanie różnych uroczystości narodowych jak i kościelnych dla celebrowania własnej osoby, aby przypodobać się wyborcom. Dziwi mnie za to postawa niektórych radnych, którzy za złe mają moje zaangażowanie. Obciążeni wieloma funkcjami, nie zawsze mają czas na kontakt z wyborcami.

Uznaję za niewłaściwie przedkładanie interesu własnego nad interes społeczności i dlatego nie uległem obietnicy otrzymania dobrze płatnej pracy w zamian za zrzeczenie się mandatu radnego. Szanuję i doceniam środowisko, w którym żyję i pracuję.

Dopóki wyborcy będą darzyć mnie zaufaniem, pozostanę wyrazicielem ich woli bezwzględnie na partyjne konsekwencje. Jest mi niezmiernie miło, że społeczność docenia moje zaangażowanie, a wyraża to podziękowaniami na łamach TOP-u. Chciałbym, korzystając z okazji, podziękować za pamięć i miłe słowa. Dziękuję także za wsparcie i komentarze wyrażone drogą telefoniczną i e-mailową.

Krzysztof Wojewódzki
Radny Rady Powiatu

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+124 # StasiekMonika 2016-12-15 19:04
Po dzisiejszych informacjach o tym , że marszałek senatu Karczewski zainkasował 33.000zł nagrody notowania PIS-u polecą na łeb, na szyję. Ale Warszawa daleko.
A co słychać w opoczyńskim PIS-ie ?
ano dowiedziałem się, że członkiem partii została kobieta, która w swoim życiu była już w SLD, Samoobronie i PSL-u, w którym pełniła nawet dosyć wysoką funkcję jak na Opoczno , zaraz po Arturze Bagieńskim
I takich przyjmujecie z otwartymi rękami.? Zacznijcie odróżniać ziarno od plew , bo marnie skończycie.
Brawo,brawo, brawissimo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+78 # ach Monikaaa?Monikaa ? 2016-12-16 13:22
czy też ina pani? FAKTYCZNIE MARNIE SKOŃCZĄ, ALE PEWNO RZUCIAŁ TROCHĘ KASY NA pIs TO I PRZYJĘLI Z OTWARTYMO REKAMI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+54 # alibiNemo 2016-12-14 23:27
Nazywajmy rzeczy po imieniu! Czyli kto? Myślę , że nie tylko ja chciałbym wiedzieć, Mieszkańcy Opoczna też! Odwagi i Prawdy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+62 # To nie boliLudziska myślcie 2016-12-13 17:16
Dziś na jednym z portali spolecznosciowy ch zdjęcie syna jednego z największych miejscowych komuchów z Kaczyńskim. Ciekaw, dlaczego jego tatusia do PIsS-U nie przyjęli:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+148 # Rozpasanie, buta iagata 2016-11-12 20:38
arogancja rządzących "elit" w Opocznie! Nie może być tak i nie ma na to społecznego przyzwolenia, że osoba ubiegająca się o mandat radnej/ go naobiecuje w kampanii służyć i pracować dla dobra społeczności, a już po wyborach w ramach rozdzielania dobrze płatnych stanowisk pełnić funkcję iście dekoracyjną pobierając za to sowite wynagrodzenie z naszych podatków! Panu Wojewódzkiemu życzę wytrwałości i nieuleganiu cwaniactwu i pozerstwu "elit"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+174 # alibiNemo 2016-11-08 21:25
Komentarz o korupcji super! A, że Pan Krzysztof nie zgłasza wniosku o odwołanie Pani Przewodniczącej , nie świadczy, że ją popiera . W tej chwili nie ma szans na przegłosowanie takiego wniosku. Z Panem Dąbrowskim nic nie zrobią. A co do "awansu" tej Pani , to nikt z PiS-u o tym nawet nie wiedział, bo dwa dni po wyborach , posełek zawarł koalicję z OWS.Zresztą wbrew statutowi, bo każdą koalicję powinien zatwierdzić zarząd. Dziś s fejsa Pana RT, można dowiedzieć się o zebraniu powiatowym PiS. Tyle tylko, że niewygodni członkowie nie zostali na nie zaproszeni. Taki jest PiS w Opocznie! Kto inaczej myśli , ten jest przeciwko mnie!(czyt. R.T) Ale spokojnie! Za dwa lata znów są wybory, a Opocznianie powinni wreszcie prześwietlić kandydatów( tych o RT zwłaszcza), no i wybrać odpowiednią osobę na Burmistrza! P.s. Jeszcze Opoczno nie... powiedziało ostatniego słowa. Aha, i uwaga na wybory uzupełniające w okręgu 15.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+186 # korupcja Panowie radniKORUPCJA POLITYCZNA 2016-11-08 20:07
Dlaczego nie zgłasza Pan wniosku o odwołanie przewodniczącej rady. Wyborcy "wyciągnęli" radną ze sklepu a wy zrobiliście ją od razu przewodniczącą Rady Powiatu.
A została radną po raz pierwszy w życiu.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I zaraz potem nastała epoka korupcji politycznej, bo nie chciała już pracować w sklepie. I był taki czas , że całe Opoczno" szukało"pracy dla przewodniczącej ( a my młodzi z tego miasta mieliśmy z tego chociaż niezły ubaw w necie).
No i znalazła.
A po pół roku to nawet (nie mając specjalnych względów nic a nic)AWANSOWAŁA.
I niech mi Pan powie: jak PIS ocenia takie zachowanie?
Ale tak sprawiedliwie, bo historia was z tego rozliczy.
Jest Pan mądrzejszy od reszty, bo przecież Józio Dąbrowski nie zgłosi wniosku o jej odwołanie , ale Pan może, bo Pan doskonale rozumie , co kryje się pod słowem KORUPCJA POLITYCZNA.
Także oczekuję od Pana właściwej reakcji i to takiej , która otworzy szeroko ludziom oczy , bo te harce z Kościołem nie każdemu odpowiadają i zapewniam, ze są na pokaz, pod publiczkę.Stano wiska publiczne winny być dla najlepszych, NAJLEPSZYCH powtarzam - a nie najcwańszych , takich bezwzględnych, kutych na cztery nogi, co to Panu Bogu świeczkę i Diabłu ogarek ; pozdrawiam i trzymam kciuki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+54 # brawoopocznianin 2016-11-12 14:13
Zgadzam sie. Mam nadzieję, ze ktos sie wezmie za ta sytuacje. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+199 # kibicAigel 2016-10-21 20:24
Pan Wojewódzki , to radny pełną gębą, aktywny, skuteczny, szanowany i lubiany, czego niestety nie można powiedzieć o innych radnych. A , że tak zareagowali na jego inicjatywę , to ja tego już nie rozumie! Swoi radni, tak podeszli do swojego! Niesłychane , acz prawdziwe. Zresztą z tego co wiem , aktywność opoczyńskiego PiS-u jest znikoma. Od roku np. nie odbyło się zebranie opoczyńskiego koła. Dlaczego? Oto jest pytanie!? No ale pożyjemy , zobaczymy. Ciekawe kogo PiS wystawi w wyborach na burmistrza? Wróble ćwierkają o trzech nazwiskach. Zwłaszcza ten trzeci może być czarnym koniem. Czy , będzie wśród nich ktoś z PiS? A może PiS- o przepraszam ,poseł Telus poprze obecnego burmistrza. Kto to wie? Pozdrawiam Panie Krzysztofie, i aby do... wyborów w 2018r. A to już, tuż, tuż!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: kibicAga 2017-09-25 13:34
Myślę, że ten wpis powinny rozpocząć słowa "łubudubu łubudubu...", a zakończyć "niech żyje nam "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Telus to nie cały PiS...Butrym 2016-10-12 17:45
Komentarz zablokowany

Komentarz nie został opublikowany ze względu na obraźliwe zwroty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+230 # Jaki jest koń każdy widzi, jaki poseł niestety już nie wszyscy...Kyla 2016-10-07 18:34
Krzysiu trzymaj się! My , prawdziwi członkowie PiS jesteśmy z Tobą! Ktoś pytał się o członków PiS, czy nie wiedzą o wszystkim. Otóż spokojnie, wiedzą, i działają. A , poseł i kilku dyletantów przywłaszczyło sobie PiS, to .."Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy" . W Opocznie działa już Stowarzyszenie Członków i sympatyków PiS , które skupia już ludzi chcących działać dla naszego społeczeństwa a nie dla po i z po. Poseł otacza się miernotami, a ludzi mądrzejszych i inteligentniejs zych od siebie unika. Boi się... A to dobry znak... W ubiegłym roku odwołał szefów PiS w Drzewicy i Opocznie, bo Ci mu zagrażali i nie ... wywiesili jego banerów podczas kampanii do parlamentu a wywiesili Macierewicza, Misiewicza Maciejewskiego i innych członków ...PiS , nie platformy. A on działa teraz z platformą ramię w ramię. No ale facet nigdy nie miał nic wspólnego z rozumem i inteligencją. Panie Krzysztofie , poniekąd jest Pan ofiarą jego działań ale...miernota ma krótkie nogi a rozumu wcale. Już jest Pan zwycięzcą! Pozdrawiam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+229 # trzeba pisać wyżej, bo tu robi się BAGNOkarol 2016-09-16 21:56
niech się Pan nie poddaje.To jasne jak słońce, że pańska osoba przeszkadza komuś w karierze.Nie daj się Pan.Jak PIS stawia na dyletantów ,to wkrótce się wyłoży w naszym powiecie.
Psuje tylko opinię tym na górze,bo oni chcą zmieniać na lepsze.
Dziwi mnie tylko,że reszta ludzi z opoczyńskiego Pis-u milczy jak zaklęta i nie widzi tego dyletanctwa , które wykreowano na urzędników-zres ztą marnej klasy, bo "wpuścić chłopa do biura to atrament wypije" (oczywiście nie ubliżając chłopom tym porządnym) .A do tych biur wprowadzono już wielu, nawet tych, co z kretesem przegrali konkurs, innych "namaszczono"bo mieli pewną rekomendację, a doświadczenia zawodowego ZERO, po prostu ZERO-patrzARiMR . Proponuję pisać o tym wyżej, bo przecież kiepski szef biura poselskiego w niczym wam nie pomoże.Ja też napiszę w tym temacie, bo to jest sprawa bzdurnego wydawania publicznych pieniędzy na nic nie umiejących szefów biur. Piszcie na sam szczyt.
Adresy są w internecie.
Durnoty się nie popiera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+150 # i nie tylkoonodyletanctwo 2016-09-18 09:35
Do tego donosiciele- którzy jak nie maja już na kogo donieść - wymyslaja donosy, więc porządni i nieprzedajni ludzie unikaja ich jak mogą. Co do działań, to w każdych wyborach powtarza sie w składach komisjach wyborczych w gminie po kilka tych samych nazwisk. Kartki z ich nazwiskami musiałyby byc chyba lżejsze, albo tuz przed losowaniem przepychaly sie na górę, bo wylosowywano przy każdych wyborach te same osoby . i prosze nie mówić że to PiS, tak sie dzieje czesto , ale ja kobieta ponad 60 letnia głosowałam na PiS bo miałam nadzieje na zmiany na lepsze, na razie lepiej maja tylko kolesie, ja niestety dokokoła siebie widze tylko zmiany na gorsze, choćby znaczna podwyżka cen moich leków.Pozdrawia m PiS życząc przemyslanych decyzji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+140 # uważajna bib..arza 2016-10-05 13:21
Cytuję dyletanctwo:
Do tego donosiciele- którzy jak nie maja już na kogo donieść - wymyslaja donosy, więc porządni i nieprzedajni ludzie unikaja ich jak mogą. Co do działań, to w każdych wyborach powtarza sie w składach komisjach wyborczych w gminie po kilka tych samych nazwisk. Kartki z ich nazwiskami musiałyby byc chyba lżejsze, albo tuz przed losowaniem przepychaly sie na górę, bo wylosowywano przy każdych wyborach te same osoby . i prosze nie mówić że to PiS, tak sie dzieje czesto , ale ja kobieta ponad 60 letnia głosowałam na PiS bo miałam nadzieje na zmiany na lepsze, na razie lepiej maja tylko kolesie, ja niestety dokokoła siebie widze tylko zmiany na gorsze, choćby znaczna podwyżka cen moich leków.Pozdrawiam PiS życząc przemyslanych decyzji

Tylen w temacie sprzedawcó wi kapusiów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+228 # RE: Aktywność ukarana!Tata 2016-09-03 20:08
To zawieszenie wyjdzie Panu tylko na dobre ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+233 # żeokazuje sie 2016-09-07 09:09
Cytuję Tata:
To zawieszenie wyjdzie Panu tylko na dobre ..

Okazuje sie,ze do PiS-u lepiej przyjmować "spadochroniarz y " nie wiadomo skąd- patrz Ziebowa -bodaj chyba w ostatniej chwili przeszła z OWS-u do PiS-u, ataki Wojewóedzki- w PiS-e od wielu lat- jak sam mówi- zostaje zawieszony. Róbcie tak dalej, a przegracie wybory, bo spadochroniarze zrobia PiS-owi krecia robotę , a potem wróca do swoich partii. Panie Telus w ten sposób moim zdaniem zostanie Pan sam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # ???jontek 2016-09-03 12:15
Czy można prosić o jakiś odnośnik, czy opis o co dokładnie chodzi? Bo nie bardzo wiem do czego się Pan radny ustosunkowuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+55 # odp.Krzysztof 2016-09-03 15:04
Odniosłem się do sytuacji, która mnie spotkała. Zostałem zawieszony w prawach i obowiązkach członka klubu Prawa i Sprawiedliwości . Zdaniem władz klubu, jestem zbyt aktywny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: