Raport PSP (26.04.2022)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Wypadek na ul. Leśnej w Opocznie

W okresie od 18 kwietnia do 24 kwietnia 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 18 kwietnia:

  • Dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Krzczonów gm. Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody i ugaszenie pożaru, gaszenie przy użyciu tłumic. Spaleniu uległo około 1,5h suchych traw na nieużytkach rolnych.
  • Dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Drzewica ul. Błonie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody i ugaszenie pożaru, gaszenie przy użyciu tłumic. Spaleniu uległo około 6 arów suchych traw na nieużytkach rolnych.

W dniu 20 kwietnia:

  • Dwa zastępy PSP zadysponowane zostały do wypadku drogowego na DW-713 w miejscowości Opoczno ul. Leśna. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, uprzątnięciu jezdni z pozostałości po wypadku.

W dniu 21 kwietnia:

  • Trzy zastępy PSP zadysponowane zostały do zderzenia trzech samochodów osobowych na DW-713 w miejscowości Opoczno ul. Piotrkowska. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP zastano samochody osobowe na jezdni na kołach blokujące jeden pas ruchu, dwie osoby biorące udział w zdarzeniu poza pojazdami (odmówiły udzielenia KPP), trzecia osoba znajdowała się w pojeździe z możliwością dostępu, policja na miejscu zdarzenia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej i przekazanie dla ZRM przybyłemu na miejsce zdarzenia.

W dniu 22 kwietnia:

  • Zastęp PSP oraz OSP Paradyż zadysponowane zostały do obcięcia konarów drzewa blokujące dostęp do bocianiego gniazda w miejscowości Paradyż ul. Piotrkowska. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu części konarów drzewa utrudniające dostęp do gniazda.


W dniu 23 kwietnia:

  • Zastęp PSP zadysponowany został do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Ogonowice gm. Opoczno. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody i ugaszenie pożaru, gaszenie przy użyciu tłumic. Spaleniu uległo około 8 arów suchych traw na nieużytkach rolnych.

W dniu 24 kwietnia:

  • W miejscowości Libiszów gm. Opoczno doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy przy użyciu lancy kominowej, przewietrzeniu pomieszczeń, oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.