Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (19.12.2023 r.)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 11 do 17 grudnia 2023 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 13 grudnia:

  • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Prymusowa Wola zadysponowane zostały do zderzenia dwóch sam. osobowych na DK12, w miejscowości Kliny, gm. Opoczno. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu zdarzenia.

W dniu 15 grudnia:

  • W miejscowości Mroczków Duży, gm. Opoczno w jednym z budynków mieszkalnym doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Kraszków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palących się sadzy za pomocą proszku gaśniczego oraz szczotki kominiarskiej. Przewietrzeniu pomieszczeń budynku oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.
  • W miejscowości Drzewica, ul. Kolejowa w jednym z budynków mieszkalnym doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca c. o., ugaszeniu palących się sadzy za pomocą proszku gaśniczego oraz szczotki kominiarskiej. Przewietrzeniu pomieszczeń kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 17 grudnia:

  • Zastęp PSP zadysponowany został do pomocy w przeniesieniu osoby poszkodowanej do karetki (stan zagrożenia życia) w miejscowości Międzybórz, gm. Opoczno.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.