Sprawca kolizji miał w organizmie pół promila alkoholu!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

18 grudnia 2023 roku, o godzinie 20.30, policjanci zostali skierowani do zdarzenia drogowego w Wąglanach. Na miejscu mundurowi zastali wywrócony na dach samochód osobowy citroen oraz rozbite bmw.

Z przeprowadzonych na miejscu ustaleń policjantów, wynika, że 27-letnia kierująca citroenem, z uwagi na awarię samochodu, zatrzymała się na poboczu drogi. Kobieta włączyła światła awaryjne w samochodzie. Po chwili od zatrzymania, w unieruchomiony na poboczu drogi pojazd, z impetem uderzył 25-letni kierujący bmw. Siła uderzenia była tak duża, że doprowadziła do wywrócenia na dach citroena.

Na szczęście kierująca nie odniosła poważnych obrażeń ciała, nie wymagała hospitalizacji. Uczestnicy zdarzenia zostali poddani badaniu trzeźwości. Okazało się, że 25-letni kierowca bmw, mieszkaniec powiatu koluszkowskiego, miał w organizmie pół promila alkoholu.

Za spowodowanie kolizji drogowej, 25-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 12 punktami karnymi. Za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu, mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. 25-latek musi się liczyć także z karą grzywny nie niższą niż 2500 złotych lub karą aresztu. Dodatkowo, wobec kierowców po spożyciu alkoholu, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Osoba, która kieruje samochodem pod wpływem alkoholu jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy o trzeźwość na drodze!

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.