Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (06.03.2023 r.)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 27 lutego do 5 marca 2023 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 28 lutego:

  • W miejscowości Sylwerynów, gm. Paradyż w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Paradyż. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy (użycie proszku gaśniczego oraz strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.
  • Dwa zastępy PSP zadysponowane zostały do otwarcia drzwi budynku mieszkalnego w asyście Policji w miejscowości Opoczno, ul. Szewska.

W dniu 2 marca:

  • Dwa zastępy PSP zadysponowane zostały do kolizji sam. osobowego z sam. ciężarowym na DK 12 w miejscowości Ogonowice, gm. Opoczno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu ruchu w obu kierunkach na czas prowadzenia działań, sorpcja plamy płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięcie jezdni po kolizji drogowej.

  • Zastęp OSP Paradyż zadysponowany został do ugaszenia pożaru około trzech arów suchych traw na terenie upraw lasów państwowych w miejscowości Feliksów, gm. Paradyż.

W dniu 3 marca:

  • W miejscowości Dzielna, gm. Opoczno w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Dzielna. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy (użycie proszku gaśniczego oraz strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 4 marca:

  • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do zderzenia dwóch sam. osobowych na DK 74 w miejscowości Żarnów, ul. 17 Stycznia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni po kolizji drogowej.

W dniu 5 marca:

  • W miejscowości Białaczów ul. Łąkowa w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Białaczów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy (użycie proszku gaśniczego oraz strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.
  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Kraśnica zadysponowane zostały do kolizji czterech sam. osobowych na DW 726 w miejscowości Dęborzeczka, gm. Poświętne. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcja plamy płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu z pozostałości po kolizji drogowej.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.