Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (25.01.2023 r.)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 16 do 22 stycznia 2023 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

Powalone drzewo w Wólce Dobromirowej (21 stycznia 2023 roku)

W dniu 16 stycznia:

  • W miejscowości Paszkowice, gm. Żarnów doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Działania przybyłych zastępów polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu palących się sadzy (strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 18 stycznia:

  • W miejscowości Wójcin, gm. Paradyż doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Działania przybyłych zastępów polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu palących się sadzy (strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 21 stycznia:

  • W miejscowości Bukowiec nad Pilicą, gm. Mniszków doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Działania przybyłych zastępów polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu palących się sadzy (strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniach 21-22 stycznia:

  • W miniony weekend Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej z powiatu opoczyńskiego w związku z intensywnymi opadami śniegu interweniowały, aż 26 razy. Były to interwencje związane z powalonymi drzewami, które łamały się pod ciężarem śniegu i blokowały przejazdy na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.


Powalone drzewo w Trzebini w gminie Drzewica (21 stycznia2023 roku)

W dniu 22 stycznia:

  • W miejscowości Klew, gm. Żarnów doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Działania przybyłych zastępów polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu palących się sadzy (strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.