Niegospodarność obecnych władz dotyka nawet własnych sprzymierzeńców

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Niegospodarność obecnych władz dotyka nawet własnych sprzymierzeńcówW październiku bieżącego roku został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie usługi „zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie 2014/2015 na terenie gminy Opoczno”.

Z zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty wynika, że w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie w/w zamówienia publicznego ofertę z najniższą ceną złożył wykonawca oferty nr 1 tj. Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp z o.o., ul. Południowa 17/19, 97-300 Piotrków Tryb.

Natomiast w treści ogłoszenia o przetargu zamieszczono informację, że szacunkowa wartość zamówienia bez VAT wynosi: 1 392 000 PLN (Jeden milion trzysta dziewięćdziesiąt dwa tysiące zł).

W listopadzie ubiegłego roku inna spółka Gminy, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Opocznie na ręce Burmistrza Opoczna złożyła wniosek wraz z kompletnym opracowaniem prawnym, na podstawie którego doszło do zlecenia usługi w zakresie „konserwacji oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Opoczno” z pominięciem ustawy Prawo zamówień publicznych. Rada Gminy Opoczno podjęła uchwałę, na mocy której zlecono tę usługę ZGM–owi jako zadanie własne wykonywane przez jednostkę organizacyjną gminy – spółkę komunalną, której właścicielem jest Gmina Opoczno.

Zaznaczyć należy, że w latach 2010-2013 usługę tę wykonywała zewnętrzna firma z Kielc.

Dlaczego we wrześniu bieżącego roku nie wykorzystano rozwiązania przygotowanego przez ówczesny Zarząd ZGM-u i doszło do ogłoszenia przetargu w zakresie zimowego utrzymania gminnych dróg?

Czy PGK Sp. z o.o. w Opocznie ewidencjonując koszty amortyzacji niewykorzystanego sprzętu technicznego oraz wynagrodzeń pracowników, którym nie będzie się zlecać pracy wygeneruje stratę z działalności gospodarczej, którą będą musieli pokryć mieszkańcy gminy?
W wyniku braku racjonalnego myślenia ze strony osób odpowiedzialnych za wydatkowanie publicznych pieniędzy w gminie, opoczyńskie PGK straciło przychody w wysokości ponad miliona zł.

Czy Gmina Opoczno i jej własna Spółka działała ze zbyt dużą pewnością siebie polegającą na przekonaniu, że jeżeli co roku wygrywamy przetargi to tak będzie także w roku 2014, czy jest to kolejny przejaw niegospodarności obecnych włodarzy Opoczna?

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.