Zamiast wziąć się za robotę, liczą na cud?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kuriozum goni kuriozum. Na jednej z ostatnich sesji Rada Powiatu Opoczyńskiego V kadencji przyjęła uchwałę o Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, Matki Bożej Jasnogórskiej Powiatu Opoczyńskiego.


fot.: Starostwo Powiatowe w Opocznie

Jakby tego było mało, 3 czerwca kilkusetosobowa delegacja Powiatu Opoczyńskiego z Przewodniczącą Rady Powiatu Opoczyńskiego Marią Barbarą Chomicz oraz Wicestarostą Opoczyńskim Marcinem Baranowskim wzięli udział w mszy odprawionej w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

Jak czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Opocznie, „Podczas Mszy Świętej nastąpiło Zawierzenie Matce Bożej wszystkich obecnych i ich rodzin. W uroczystym Zawierzeniu uczestniczyło kilkuset mieszkańców powiatu, wśród których znalazły się delegacje z wszystkich gmin powiatu opoczyńskiego, przedstawiciele władz i instytucji.”

Akt zawierzenia, który został także odczytany przez Biskupa Radomskiego Piotra Turzyńskiego podczas uroczystej mszy zorganizowanej w związku z poświęceniem nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Opocznie, brzmi: 

„Matko Boża, Niepokalana  Maryjo, Królowo Polski, Pani Jasnogórska. Matko naszego zawierzenia. W obliczu Boga, w Trójcy Świętej Jedynego, oddajemy dzisiaj w Twoją wieczystą i macierzyńską niewolę wioski i miasta Powiatu Opoczyńskiego, małżeństwa i rodziny, ojców i matki, dzieci i młodzież, wspólnoty, instytucje i organizacje, ludzi starszych, chorych, samotnych i wszystkie dzieci Boże.
Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzamy wszystkie nasze czyny, myśli, pragnienia, zmysły, dobra duchowe i doczesne, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, czas i wieczność, wolę, duszę i ciało.
Najświętsza Maryjo, niech za Twoim wstawiennictwem Powiat Opoczyński i wszystkie Gminy naszego powiatu rozwijają się na chwałę Boga, Kościoła i Ojczyzny. Spraw Jasnogórska Matko, aby serca mieszkańców powiatu i sprawujących władzę otworzyły się na miłość Twego Niepokalanego Serca. 
Królowo Polski, pokornie prosimy, doprowadź nas  do Królestwa Bożego. Przyjmij nasza Matko i Królowo Polski, ten akt zawierzenia i oddania. Niech będzie on odpowiedzią na Twoją matczyną miłość do naszego Narodu i każdego z nas. Amen.”

 

I to wszystko z naszych podatków... Tylko czy płacimy je po to, aby włodarze urządzali sobie wycieczki i pielgrzymki, czy aby wypełniali należące do nich obowiązki?

 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.