Marcin Baranowski Starostą Opoczyńskim. Józef Róg Przewodniczącym Rady Powiatu Opoczyńskiego

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

21 listopada 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyła się I sesja Rady Powiatu Opoczyńskiego VI kadencji. Radni wybrali w jej trakcie Przewodniczącego Rady Powiatu Opoczyńskiego oraz Starostę Opoczyńskiego. 

W środę, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowegow Opocznie odbyła się inauguracyjna, I sesja Rady Powiatu Opoczyńskiego, podczas której nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Sesję rozpoczęła Radna Seniorka, Maria Morawska.

Jednym z punktów obrad był wybór Przewodniczącego Rady Powiatu Opoczyńskiego. Spośród radnych wyłoniono dwoje kandydatów: Józefa Roga oraz Marii Morawwskiej. Podczas głosowania tajnego, większość radnych opowiedziała się za wyborem na to stanowisko dotychczasowego Starosty Opoczyńskiego, Józefa Roga.

Po przejęciu prowadzenia obrad przez Przewodniczącego Rady Powiatu Opoczyńskiego, podobnie jak podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Opocznie, rozszerzono narzucony przez Komisarza Wyborczego, porządek obrad o wybór wiceprzewodniczących Rady Powiatu Opoczyńskiego oraz Starosty Opoczyńskiego.

Zastępcami Józefa Roga zostali: dotychczasowy Burmistrz Opoczna, Rafał Kądziela oraz Sławomir Rek.

Następnie radni przystąpili do wyboru Starosty Opoczyńskiego. Został nim, w drodze głosowania tajnego, Marcin Baranowski, dotychczasowy zastępca Starosty Opoczyńskiego w V kadencji.

Zastępcą Starosty Opoczyńskiego wybrano Marię Barbarę Chomicz, natomiast członkami zarządu Powiatu Opoczyńskiego zostali: Michał Białek, Michał Konecki oraz Andrzej Urbańczyk.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.