Ponad 15 litrów krwi na stulecie biblioteki

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

8 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się akcja Honorowych Dawców Krwi pod hasłem "100 litrów na 100 lat biblioteki".

Do akcji zgłosiło się 40 chętnych, z czego po badaniach zakwalifikowano 34 dawców, co daje 15.3 litra krwi. Każdy Honorowy Dawca Krwi który zgłosił się tego dnia otrzymał od organizatorów pamiątkową płytkę, ufundowaną przez Opoczno I sp. z o.o..

Podczas zbiórki krwi można było również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku, organizowanej przez DKMS. Z okazji skorzystało dziewięć osób.

Organizatorami akcji byli: Klub Honorowych Dawców Krwi przy Opoczno I sp. z o. o., Ludowy Klub Sportowy Feniks Opoczno oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie. Za sprawny przebieg zbiórki odpowiadali: Piotr Jesionek, Ryszard Kossak, Krzysztof Snochowski, Kinga Szymańska.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują grupie pobrań krwi z Tomaszowa Mazowieckiego oraz mediom przybyłym na akcję: Tygodnik Opoczyński TOP, Opoczyńska.pl, Radio Plus Radom, Opoczno.info.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.