Nocne zwiedzanie Opoczna

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pokaźna grupa zainteresowanych historią naszego miasta uczestniczyła w ostatni piątek wakacji w „Nocnym zwiedzaniu Opoczna”. Wycieczka śladami najciekawszych zabytków i miejsc Opoczna w towarzystwie przewodnika muzealnego Lidii Świątek-Nowickiej rozpoczęła się o godzinie 19:00.

Pierwszym punktem było zwiedzanie wystaw stałych i czasowych Muzeum Regionalnego w Opocznie. O ekspozycjach, historii regionu, opoczyńskiej kulturze ludowej opowiedział Kazimierz Caban. Następnie uczestnicy udali się w plener. Już po zmroku, na Placu Zamkowym wysłuchali historii tego miejsca, istniejącej tutaj wcześniej cerkwi św. Włodzimierza i wybudowanego na jej miejscu pomnika Nieznanego Żołnierza. Kolejnymi punktami spaceru była dawna dzielnica żydowska i teren getta, kolegiata św. Bartłomieja oraz zabytki znajdujące się przy Placu Kościuszki.

Jerzy Misiurski, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa zaprosił wszystkich do zwiedzania wnętrz historycznego Domu Esterki, w którym biblioteka od lat ma swoją siedzibę. Następnie uczestnicy spaceru odwiedzili kamienicę, w której mieścił się „Bar Polski” Franciszka Wilka i przeszli śladem średniowiecznego muru miejskiego wzdłuż ul. Kołomurnej. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie opoczyńskiego Starego Cmentarza oraz kościoła św. Marii Magdaleny. W kameralnym wnętrzu świątyni uczestnicy mieli również okazję obejrzeć multimedialną wizualizację średniowiecznego Opoczna.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i wytrwałość. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy w stronę księdza dziekana Jana Serszyńskiego za udostępnienie do zwiedzania wnętrz kościoła św. Bartłomieja i św. Marii Magdaleny.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.