Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (06.12.2022 r.)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 28 listopada do 4 grudnia 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 28 listopada:

  • W Opocznie na ul Kolberga doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Mercedes GLA oraz Fiat Seicento. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, uprzątnięciu jezdni z pozostałości po zdarzeniu.

W dniu 1 grudnia:

  • Zastęp PSP został zadysponowany do uprzątnięcia jezdni po kolizji samochodu osobowego ze stadem dzików. Do zdarzania doszło na DW726 w miejscowości Sobawiny.
  • W Opocznie na ul. C.K. Norwida na klatce schodowej w jednym z budynków wielorodzinnych był wyczuwalny zapach drażniącej substancji. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce zastano drażniący zapach na klatce schodowej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu roty w aparatach ochrony dróg oddechowych, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym, ewakuowaniu osób z mieszkań, przewietrzeniu pomieszczeń. Po przewietrzeniu pomieszczeń zapach substancji nie był wyczuwalny i mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

W dniu 3 grudnia:

  • Zastęp PSP oraz OSP Sławno zostały zadysponowane do otwarcia drzwi domu jednorodzinnego, w miejscowości Kozenin. Po otwarciu drzwi strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, a po przyjeździe ZRM przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych.
  • W miejscowości Trojanowice na DK 74 doszło do zderzenia samochodu dostawczego Iveco Daily z samochodem ciężarowym. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OPS Żarnów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie dostawczym oraz uprzątnięciu jezdni po kolizji drogowej.

  • W miejscowości Zajączków doszło do pożaru suszarni zboża. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP z pobliskich miejscowości. Działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się suszarnię, ugaszenie pożaru, usunięciu zalegających ziaren słonecznika z suszarni.

W dniu 4 grudnia:

  • Zastęp PSP został zadysponowany do kolizji dwóch samochodów osobowych Mazda Premacy i Ford Focus, która miała miejsce w Opocznie na ul. Kolberga. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu butli LPG w jednym z pojazdów oraz uprzątnięciu jezdni po zdarzeniu. 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.