Raport PSP (20.04.2022)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 11 do 17 kwietnia 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 12 kwietnia:

  • Dwa zastępy PSP zadysponowane zostały do mężczyzny, uraz po upadku na płot metalowy w miejscowości Kliny gm. Opoczno. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP zastano mężczyznę w pozycji siedzącej na metalowym przęśle ogrodzenia pod opieką ZRM. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięcie fragmentu ogrodzenia oraz pomoc ZRM w transporcie poszkodowanego do karetki.

W dniu 13 kwietnia:

  • Zastęp PSP oraz OSP Białaczów zadysponowane zostały do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem w miejscowości Parczówek gm. Białaczów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu PSP zastano wypadek sam. osobowego z motocyklem, osoby biorące udział w zdarzeniu poza pojazdami pod opieką ZRM. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, zabezpieczenie lądowiska dla LPR, pomoc w transporcie osoby poszkodowanej z karetki do śmigłowca LPR, uprzątnięcie jezdni z pozostałości po wypadku.
  • Zastęp PSP zadysponowany został do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Opoczno ul. Przemysłowa. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się trawy, gaszenie przy użyciu tłumic.

W dniu 14 Kwietnia:

  • Zastęp PSP zadysponowany został do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Opoczno ul. Partyzantów. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, gaszenie przy użyciu tłumic.

W dniu 16 kwietnia:

  • Dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do plamy oleju na drodze gminnej w miejscowości Krzczonów gm. Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji plamy substancji ropopochodnej.
  • W miejscowości Brzustowiec gm. Drzewica doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy przy użyciu proszku gaśniczego oraz szczotki kominiarskiej, przewietrzeniu pomieszczeń, oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 17 Kwietnia:

  • Zastęp OSP Żarnów zadysponowany został do pożaru wiązanek na cmentarzu w miejscowości Żarnów. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody i ugaszenie pożaru.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.