Pięcioro nastolatków pod wpływem alkoholu. Jedno z dzieci trafiło do szpitala

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Policjanci ustalają w jakich okolicznościach pięcioro dzieci w wieku 14-15 lat weszło w posiadanie alkoholu. Nietrzeźwych nastolatków zauważyli dzielnicowi na ulicy Ogrodowej w Opocznie. Jeden z chłopców trafił do szpitala. Przypominamy, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest zabroniona. Rozpijanie małoletniego, dostarczanie mu alkoholu, ułatwianie spożycia lub nakłanianie do wypicia jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci 18 kwietnia 2022 roku, zauważyli na ulicy Ogrodowej grupę młodzieży, która swoim zachowaniem zbudziła zainteresowanie stróżów prawa. Policjanci postanowili sprawdzić czy dzieciom nic nie zagraża. Okazało się, że czterech chłopców w wieku 14-15 lat oraz jedna 13-latka są nietrzeźwi. Jeden z 14-latków wymagał pomocy medycznej. Chłopiec trafił do szpitala w Opocznie. Dzieci zostały przekazane pod opiekę,dorosłym członkom rodzin. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawa trafi pod ocenę Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opocznie.

Dodatkowo policjanci będą ustalać w jaki sposób młodzież weszła w posiadanie alkoholu.

Przypominamy, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest zabroniona. Rozpijanie małoletniego czyli dostarczanie mu alkoholu, ułatwianie spożycia lub nakłanianie do wypicia jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.