Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (11.04.2022 r.)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 4 do 10 kwietnia 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach.


Wypadek w Wójcinie, gm. Paradyż / foto: PSP Opoczno

W dniu 4 kwietnia:

  • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru skrzynki energetycznej budynku mieszkalnego w miejscowości Radonia gm. Mniszków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru przy pomocy gaśnicy przenośnej.

W dniu 5 kwietnia:

  • Zastęp PSP został zadysponowany do miejscowości Opoczno ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zgłoszenie dotyczyło pomocy ZRM w zniesieniu osoby poszkodowanej do karetki, poszkodowana osoba w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

W dniu 7 kwietnia:

  • Zastęp OSP Zarzęcin zadysponowany został do pożaru stosu gałęzi w miejscowości Zarzęcin gm. Mniszków. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palący się stos gałęzi i ugaszenie pożaru.

W dniu 8 kwietnia:

  • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do wypadku drogowego na DK74 w miejscowości Wójcin gm. Paradyż. Po dojeździe na miejsce zdarzenia przez pierwszy zastęp JOP zastano samochód dostawczy na boku w rowie, dwie osoby podróżujące autem pod opieką ZRM. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
  • OSP Wójcin zadysponowany został do plamy oleju na DK74 w miejscowości Wójcin gm. Paradyż. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji plamy oleju.

W dniu 10 kwietnia:

  • Zastęp PSP zadysponowany został do zabezpieczenia pacjenta na czas dojazdu ZRM w miejscowości Sielec gm. Opoczno. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu PSP zastano ZRM na miejscu w trakcie prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej u osoby poszkodowanej. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na prośbę ZRM pomoc w resuscytacji krążeniowo oddechowej.
  • W miejscowości Bielowice gm. Opoczno doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP i OSP Dzielna. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palących się sadzy przy użyciu proszku gaśniczego oraz szczotki kominiarskiej, przewietrzeniu pomieszczeń, oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.
  • Dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru metalowego kontenera ze śmieciami w miejscowości Domaszno gm. Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody i ugaszenie pożaru.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.