Kierowcy na podwójnym gazie, bez uprawnień. Weekend na opoczyńskich drogach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niestety wciąż nie brakuje kierujących, którzy lekceważą bezpieczeństwo swoje i innych. Od 24 do 26 września 2021 roku, opoczyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami, którzy spowodowali zdarzenia drogowe. Kolejny raz prosimy kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

24 września 2021 roku, o godz. 16.00, w miejscowości Dęba, 51-letni nietrzeźwy kierowca opla, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie alkomatem wykazało, że 51-latek w chwili zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący doprowadził do zdarzenia drogowego w dniu 26 września 2021 roku, w Sędowie.

Jak ustalili policjanci, 31-letni kierowca passata, mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.
Dodatkowo policjanci ustalali okoliczności zdarzenia drogowego w Trojanowicach. Z zebranych na tę chwilę informacji wynika, że 50-latek z powiatu starachowickiego, pomimo braku uprawnień do kierowania prowadził Audi A3, zasnął za kierownicą zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Na szczęście we wszystkich zdarzeniach drogowych nikt poważnie nie ucierpiał.

Kierowcy na podwójnym gazie, nie tylko stracili uprawnienia do kierowania ale muszą się także liczyć z odpowiedzialnością karną jaka im grozi za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.