Kierowcy na podwójnym gazie, bez uprawnień. Weekend na opoczyńskich drogach

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Policja Opoczno   na podwójnym gazie   nietrzeźwy kierujący   prowadzenie pojazdu bez uprawnień  

Niestety wciąż nie brakuje kierujących, którzy lekceważą bezpieczeństwo swoje i innych. Od 24 do 26 września 2021 roku, opoczyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami, którzy spowodowali zdarzenia drogowe. Kolejny raz prosimy kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

24 września 2021 roku, o godz. 16.00, w miejscowości Dęba, 51-letni nietrzeźwy kierowca opla, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie alkomatem wykazało, że 51-latek w chwili zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący doprowadził do zdarzenia drogowego w dniu 26 września 2021 roku, w Sędowie.

Jak ustalili policjanci, 31-letni kierowca passata, mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.
Dodatkowo policjanci ustalali okoliczności zdarzenia drogowego w Trojanowicach. Z zebranych na tę chwilę informacji wynika, że 50-latek z powiatu starachowickiego, pomimo braku uprawnień do kierowania prowadził Audi A3, zasnął za kierownicą zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Na szczęście we wszystkich zdarzeniach drogowych nikt poważnie nie ucierpiał.

Kierowcy na podwójnym gazie, nie tylko stracili uprawnienia do kierowania ale muszą się także liczyć z odpowiedzialnością karną jaka im grozi za popełnione przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W tym przypadku kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

ZWIŃ

Proponowane artykuły: