Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (18.08.2020)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 10 do 16 sierpnia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 10 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do zasłabnięcia mężczyzny w parku miejskim. Po dojeździe zastępu zastano mężczyznę w pozycji leżącej na chodniku, z urazem głowy. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz przekazaniu go ZRM.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do schwytania węża nieznanego gatunku z garażu budynku mieszkalnego w miejscowości Kraśnica. Po dojeździe na miejsce zdarzenia schwytano i zabezpieczono węża.
 • W miejscowości Brzustowiec doszło do pożaru poszycia leśnego. W chwili dojazdu zastępów PSP oraz OSP Drzewica zastano palące się ok 10 arów poszycia w lesie sosnowym. Działania polegały na ugaszeniu pożaru.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do plamy oleju na drodze po kolizji drogowej na ulicy Generała Kazimierza Bończy-Załęskiego. Po dojeździe zastano pozostałości po kolizji drogowej. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni po kolizji drogowej.

W dniu 11 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do zwisającego konara nad ogrodzeniem kościoła w miejscowości Kraśnica. W chwili dojazdu zastępu JRG zostano nadłamany konar drzewa zwisający nad ogrodzeniem terenu kościoła, który został usunięty.
 • W miejscowości Prymusowa Wola na Drodze Krajowej 12 miała miejsce kolizja drogowa, bez osób poszkodowanych. Zastęp OSP Sławno został zadysponowany do uprzątnięcia jezdni. W chwili dojazdu zastępu zastano samochód osobowy VW Sharan na poboczu drogi na kołach. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji, sorpcji plamy substancji ropopochodnej i uprzątnięciu jezdni po zdarzeniu drogowym.
 • Na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie miało miejsce zderzenie dwóch aut. W chwili dojazdu zastępów JRG zastano kolizję dwóch samochodów osobowych VW Golf z Audi 80. Pojazdy na kołach na poboczu drogi, droga nieprzejezdna, osoby podróżujące na zewnątrz samochodów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji i neutralizacji płynów ropopochodnych i uprzątnięciu pozostałości po kolizji drogowej.

W dniu 12 sierpnia:

 • Na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie miał miejsce niewielki wyciek ropy ze zbiornika samochodu ciężarowego. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przepompowaniu około 500 litrów oleju napędowego do zbiorników zastępczych oraz sorpcji i neutralizacji paliwa z jezdni.

 • Zastęp PSP został zadysponowany do pożaru wnętrza drzewa stojącego nad rzeka. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano drzewo z którego wydobywa się dym pożarowy, podano na nie jeden prąd wody i ugaszono.

W dniu 13 sierpnia:

 • Na ulicy Wałowej w Opocznie dwa zastępy PSP zadysponowano do uwolnienia uwiezionego ptaka zaplątanego w sznurek na gałęzi drzewa. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu zwierzęcia.
 • Dwa zastępy PSP zadysponowano do pomocy policji w otwarciu drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym. Strażacy dotarli do mieszkania poprzez uchylone okno.

W dniu 14 sierpnia:

 • W miejscowości Paradyż, ul. Piotrkowska zastęp OSP usuwał plamę substancji ropopochodnej po kolizji.

W dniu 16 sierpnia:

 • W miejscowości Brzustowiec, gm. Drzewica zastęp OSP usuwał plamę substancji ropopochodnej po kolizji.
 • W miejscowości Strzyżów, gm. Drzewica trzy zastępy OSP gasiły pożar kompostownika.

W minionym tygodniu jednostki PSP oraz OSP z terenu powiatu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych w miejscowościach: Drzewica ul. Fabryczna oraz Rzeczna, Budków, Sobawiny, Tomaszówek, Brzustowiec, Gawrony, Opoczno ul.Puchały, ul. Modrzewiowa, Wola Załężna, Ostrów, Janów Karwicki, Ponikła, Klew, Zarzęcin, Podgaj.

 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.