Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (25.08.2020)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 17 do 23 sierpnia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:


Pożar balotów w Topolicach / fot. PSP Opoczno

W dniu 17 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. Przemysłową w Opocznie do pomocy ZRM przy transporcie osoby poszkodowanej z zagłębienia terenu do karetki (osoba z urazem nogi).
 • Zastępy PSP i OSP zadysponowane zostały do kolizji sam. osobowego z sam. ciężarowym w miejscowości Wójcin gm. Paradyż. W chwili dojazdu zastępów osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcja substancji ropopochodnej oraz uprzątnięcie pozostałości po kolizji.


W dniu 18 sierpnia:

 • Zastęp PSP zadysponowany został na ul. Harcerzy w Opocznie do pożaru opon w pobliżu garaży.


W dniu 19 sierpnia:

 • Zastępy PSP zadysponowane zostały do pożaru kotłowni przy ulicy Rolnej w Opocznie. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody w natarciu do pomieszczeń objętych pożarem, przeszukaniu zadymionych pomieszczeń, oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń .
 • Zastęp PSP zadysponowany został do pożaru pozostałości roślinnych w miejscowości Gawrony gm. Sławno
 • Zastęp PSP zadysponowany został do uprzątnięcia jezdni po kolizji drogowej w Opocznie przy ul. Staromiejskiej.


W dniu 20 sierpnia:

 • Zastępy PSP i OPS (14 zastępów) zadysponowane zostały do miejscowości Topolice gm. Żarnów w której paliła się sterta balotów słomy. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palącą się stertę słomy, przerzuceniu oraz dogaszaniu balotów słomy przy użyciu traktora rolniczego z ładowaczem czołowym, oraz koparko-ładowarki udostępnionej przez UG Żarnów.
 • Zastępy PSP oraz OSP zadysponowane zostały do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Siucice, brak osób poszkodowanych. Działania zastępów polegały na: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie prądów gaśniczych w natarciu na budynek gospodarczy, dogaszenie pozostałości oraz ugaszenie pożaru.

 • Zastęp PSP zadysponowany zostł do Ostrowa gm. Opoczno do węża w piwnicy budynku mieszkalnego. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, schwytaniu zaskrońca i wypuszczeniu go na wolność w oddalonym o kilka kilometrów lesie.

W dniu 21 sierpnia:

 • Zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru traw na nieużytkach rolnych, po ugaszeniu palącej się trawiy, zastępy wróciły do bazy.
 • Zastępy PSP i OSP zadysponowane zostały do uprzątnięcia jezdni po kolizji drogowej, oraz sorpcji substancji ropopochodnej z jezdni w/w zdarzenia.

W dniu 22 sierpnia:

 • Zastępy PSP i OSP zadysponowane zostały do zdarzenia w miejscowości Grabowa gm. Mniszków. Zdarzenie dotyczyło wypadku sam. osobowego oraz uwięzionych w nim dwóch osób, który znajdował się poza jezdnią. W chwili dojazdu JOP zastano samochód osobowy na lewym boku poza drogą, dwie osoby w pojeździe bez możliwości dostępu . Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym.

W dniu 23 sierpnia:

 • Zastęp PSP zadysponowany został do usunięcia nadłamanego konaru drzewa, który zwisał przy wjeździe nad posesją na ul. Partyzantów w Opocznie.


W minionym tygodniu jednostki PSP oraz OSP z terenu powiatu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych w miejscowościach: Żarnów, Kraśnica, Krzczonów, Skórkowice, Domaszno, Marianka, Stefanów, Wólka Kuligowska, Popławy Kolonia, Grzymałów, Miedzna Murowana, Świeciechów, Brzustowiec oraz Opoczno ul. Staszica i Kopernika.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.