Raport PSP (09.03.2020)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 2 do 8 marca 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 3 marca:

  • Cztery zastępy PSP oraz zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do zgłoszenia, które dotyczyło próby samobójczej mężczyzny w miejscowości Drzewica. Po dojeździe na miejsce zastano mężczyznę stojącego na dachu budynku. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc policji w sprowadzeniu mężczyzny oraz wsparcie psychiczne.
  • W Opocznie na ul. S. Staszica doszło pożaru stosu śmieci w opuszczonym budynku gospodarczym. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP oraz zastęp OSP Opoczno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody do wnętrza budynku na palące się śmieci, ugaszenie pożaru oraz przeszukanie pomieszczenia pod kątem przebywania osób.

W dniu 4 marca:

  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Poświętne zostały zadysponowane do uprzątnięcia jezdni z odpadów wnętrzności pochodzenia zwierzęcego, które znajdowały się na Drodze Krajowej nr 48 w miejscowości Poświętne.
  • W miejscowości Paradyż na DK 74 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów (ciężarowy-Volvo & osobowy-Opel). Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Paradyż, Żarnów. Po dojeździe pierwszego zastępu zastano samochód osobowy na kołach poza drogą na chodniku, samochód ciężarowy na kołach na jezdni. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby, pasażerka wyszła o własnych siłach, kierowca był nieprzytomny i zakleszczony w pojeździe. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do poszkodowanego, udzielili kpp rannemu, zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca LPR oraz uprzątnęli jezdnię. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległo całe nadwozie Opla oraz przód Volvo.
  • Zastęp PSP oraz dwa OSP Zarzęcin, Mniszków zostały zadysponowane do uprzątnięcia jezdni w miejscowości Mniszków ul. mjr. Hubala, na której znajdowała się plama substancji ropopochodnej.

W dniu 7 marca:

  • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do zgłoszenia dotyczącego otwarcia drzwi w mieszkaniu, w którym prawdopodobnie znajduje się samotny mężczyzna. Po dojeździe na miejsce strażacy weszli do mieszkania, w którym znaleziono nieprzytomnego mężczyznę.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.