Raport PSP (18.03.2020)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 9 do 15 marca 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 9 marca:

  • Zastęp PSP został zadysponowany do kolizji dwóch samochodów osobowych marki Opel Astra – Renault Scenic na ul. Piotrkowskiej w Opocznie. Uszkodzeniu uległ lewy bok Renaulit Scenic oraz przód i prawy bok Opla Astry.

W dniu 10 marca:

  • Zastęp PSP zadysponowano do ugaszenia pożaru traw na nieużytkach rolnych w Opocznie na ul. Słonecznej.

W dniu 11 marca:

  • W Grębenicach gm. Żarnów doszło do pożaru wiaty z drewnem. Do pożaru zadysponowano 3 zastępy PSP oraz 3 zastępy OSP Żarnów 2 i Skórkowice 1. Po dojeździe strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali jeden prąd wody w natarciu na palące się drewno.

W dniu 12 marca:

  • Do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym doszło w Drzewicy na ul. J. Słowackiego. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy PSP oraz zastęp OSP Drzewica.
  • W miejscowości Buczek gm. Poświętne podczas silnego wiatru doszło do uszkodzenia pokrycia dachu ma budynku gospodarczym. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz 2 zastępy OSP.
  • W Drzewicy na ul. Kolejowej w skutek silnego wiatru doszło do uszkodzenia linii energetycznej. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy OSP.
  • W Bukowcu Opoczyńskim na DW 726 doszło do dachowania samochodu osobowego BMW3. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp PSP.

W dniu 14 marca:

  • Na DK12 w Prymusowej Woli doszło do uderzenia auta osobowego w słup elektryczny. Osobie podróżującej udzielono pomocy, po przebadaniu przez ZRM została zabrana do szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy PSP oraz OSP Prymusowa Wola, których zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wykonanie pomiarów detektorem prądu oraz uprzątnięcie jezdni.

W dniu 15 marca:

  • Zastęp PSP i OSP Kraszków zostały zadysponowane do pożaru traw na nieużytkach rolnych. W wyniku pożaru spłonęło około 5a. suchej trawy.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.