Zatrzymał pijanego kierowcę

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kierujący vv transporterem, mieszkaniec powiatu opoczyńskiego ujął pijanego kierowcę hondy. 29 latek został przekazany wezwanym na miejsce policjantom.

Okazało się, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Policjanci przedstawią mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

Do zdarzenia doszło 31 stycznia 2020 roku o godzinie 16.30, jego początek miał miejsce na ulicy Inowłodzkiej w Opocznie, a finał w rejonie ulic Pileckiego i Armii Krajowej.

Jak ustalili wezwani na miejsce policjanci, na ulicy Inowłodzkiej w Opocznie kierowca hondy podczas wymijania się z jadącym z naprzeciwka vw transporterem nagle zjechał na przeciwległy pas drogi wprost na prawidłowo jadącego transportera. Tylko dzięki szybkiej reakcji kierującego vw, który zjechał na pobocze nie doszło do czołowego zderzenia pojazdów. Kierowca transportera już wtedy podejrzewał, że kierujący hondą może znajdować się pod wpływem alkoholu. Zawrócił i pojechał za odjeżdżającą osobówką. W rejonie ulic Pileckiego i Armii Krajowej w Opocznie, mężczyźnie udało się zatrzymać kierowcę hondy. Na miejsce wezwał policjantów. Okazało się, że przypuszczenia kierowcy transportera były słuszne. 29 letni kierujący hondą był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu, ponieważ w czasie kontroli wyszło na jaw, że honda nie posiada wymaganego lusterka wstecznego. Dodatkowo policjanci stwierdzili uszkodzenia trzech kół samochodu. Niestety kierowca nie przejął się usterkami pojazdu i mimo wszystko kontynuował jazdę.

Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym 29 latek został ukarany mandatem karnym. Sprawa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości swój finał znajdzie w sądzie. Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Warto wiedzieć, że ujęcie obywatelskie wynika z treści art. 243. Kodeksu Postępowania Karnego, który mówi o tym, że „ § 1 Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.”

To już kolejny przypadek, kiedy mieszkańcy naszego regionu wyraźnie sprzeciwiają się takim nieodpowiedzialnym zachowaniom na drodze i co ważne reagują, powiadamiają służby. Oczywiście nie zawsze trzeba samemu ujmować osoby podejrzanie się zachowujące, ważne, by o swoich przypuszczeniach powiadamiać policję i nie pozwalać, by pijani kierowcy poruszali się po drogach i zagrażali niewinnym osobom.

Kierowcy vw transportera już dziś serdecznie dziękujemy za reakcję i godną naśladowania postawę.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.