Senior dał się oszukać "na policjanta"

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

85-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego dał się przekonać oszustowi, podającemu się za policjanta, że grozi mu niebezpieczeństwo. Zgromadzoną w domu gotówkę wyrzucił przez okno. Senior stracił kilkanaście tysięcy złotych. Kolejny raz informujemy Państwa, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy! Często ofiarami fałszywych policjantów padają osoby starsze, dlatego warto rozmawiać z seniorami o takich zagrożeniach.

Oszustwo „na policjanta” polega na tym, iż oszust w rozmowie telefonicznej podaje się za policjanta i doprowadza do przekazania mu pieniędzy. Przestępcy wymyślają różne legendy. W tym przypadku, oszust wzbudził u 85-latka poczucie strachu, wmawiając mu, że jego dom jest obserwowany przez „niebezpieczne osoby”. Przestępca zasugerował, że aby ochronić swoje pieniądze mieszkaniec powiatu opoczyńskiego musi je wyrzucić przez okno i w ten sposób przekazać „policjantom”. Oszust przekonał mężczyznę, że tylko w ten sposób ochroni swoje środki finansowe.

Oszustwo „na policjanta” jest jedną z metod, którą stosują przestępcy, wykorzystując zaufanie do funkcjonariuszy. Jak zatem nie paść ofiarą tego typu przestępstw?

Należy pamiętać, że policjanci nigdy nie żądają przekazania pieniędzy, nie pośredniczą też w ich przekazywaniu. Funkcjonariusze nigdy także nie informują osób postronnych o swoich działaniach.Jeśli zadzwoni do nas osoba i poda się za policjanta oraz będzie nas nakłaniać do przekazania jej pieniędzy pamiętaj! Nie podawaj o sobie żadnych informacji. Nie mów czy masz zgromadzone jakieś środki finansowe! Najlepiej rozłącz się! Zadzwoń do najbliższej jednostki, poinformuj o tym jaki otrzymałeś telefon.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.