Tragiczny pożar w Żarnowie. Raport PSP (27.01.2020)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 20 do 26 stycznia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 20 stycznia:

  • W Żarnowie na ul. Koneckiej w budynku mieszkalnym doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Żarnów. Strażacy po dojeździe na miejsce wygasili kuchnię na paliwo stałe, ugasili palące się sadze oraz przewietrzyli pomieszczenie.
  • Jeden zastęp PSP pomagał Zespołowi Ratownictwa Medycznego w przeniesieniu osoby poszkodowanej z mieszkania do karetki. Zdarzenie miało miejsce na ul. Akacjowej w Opocznie.

W dniu 21 stycznia:

  • Dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Drzewica zostały zadysponowane do pożaru sadzy w kominie w Dąbrówce gm. Drzewica.

W dniu 22 stycznia:

  • Jeden zastęp PSP gasił pożar suchej trawy na nasypie kolejowym w Opocznie na ul. Ignacego Krasickiego.

W dniu 23 stycznia:

  • Dwa zastępy PSP brały udział w kolizji sam. osobowego i dostawczego na ul. Przemysłowej w Opocznie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w pojeździe. W wyniku zdarzenia jeden z kierowców został zabrany przez ZRM do szpitala.
  • Zastęp PSP i OSP Wygnanów zostały zadysponowane do Wygnanowa gm. Opoczno gdzie doszło do zadymienia w kotłowni. Strażacy wygasili piec C.O. oraz przewietrzyli mieszkanie.
  • W Sitowej gm. Opoczno doszło do kolizji dwóch sam. osobowych, które zablokowały przejazd drogą w obu kierunkach. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP, których zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów oraz zakręcenie zaworów gazu w pojazdach oraz sorpcja plamy oleju z jezdni. W celu przywrócenia drożności na jezdni uprzątnięto pojazdy z drogi. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.
  • Dwa zastępy PSP brały udział w gaszeniu pożaru sadzy w kominie na ul. S. Wyspiańskiego w Opocznie. Strażacy ugasili palące się sadze i przewietrzyli pomieszczenie kotłowni.

W dniu 24 stycznia:

  • Dwa zastępy PSP brały udział w zdarzeniu na ul. Inowłodzkiej w Opocznie, w którym samochód osobowy zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

W dniu 26 stycznia:

  • W Żarnowie na ul. Wesołej w godzinach porannych doszło do pożaru garażu przylegającego do budynku mieszkalnego, w którym mogą znajdować się osoby. Na miejsce od razu zadysponowano 4 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP z Żarnowa i Skórkowic. W chwili dojazdu do zdarzenia pierwszych jednostek zastano rozwinięty pożar garażu oraz zadymienie w części mieszkalnej. Zadaniem strażaków było przeszukanie pomieszczeń budynku pod kątem znajdujących się wewnątrz osób, ugaszenie palącego się garażu oraz znajdującego się wewnątrz samochodu osobowego oraz wyposażenia, przewietrzenie zadymionych pomieszczeń. Podczas przeszukania budynku znaleziono nieprzytomną osobę znajdującą się na klatce schodowej, którą natychmiastowo ewakuowano na zewnątrz budynku, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Pomimo reanimacji nie udało się uratować osoby a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.