Raport PSP (21.01.2020)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 13 do 19 stycznia 2020 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 13 stycznia:

 • W miejscowości Ostrów gm. Opoczno w budynku mieszkalnym doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP. Strażacy po dojeździe na miejsce wygasili piec, ugasili palące się sadze oraz przewietrzyli pomieszczenie kotłowni.

W dniu 14 stycznia:

 • W Opocznie na ulicy Rolnej doszło do pożaru samochodu ciężarowego - dźwigu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy PSP. W momencie dojazdu jednostek straży, pożarem objęty był cały samochód ciężarowy marki Tatra. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była awaria układu hamulcowego, który zainicjował pożar. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów piany ciężkiej w natarciu na palący się samochód z jednoczesnym działaniem w obronie na zaparkowane w pobliżu samochody osobowe. Następnie strażacy ochładzali komorę silnika oraz zbiornika z olejem hydraulicznym.
  Podczas pożaru częściowemu spaleniu uległo nadwozie samochodu specjalnego (dźwig) oraz lampa samochodu osobowego stojącego w pobliżu. Straty podczas pożaru wyniosły 50 tys. zł, natomiast uratowano mienie o wartości 30 tys. zł.
 • Jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Mniszków i Błogie) zostały zadysponowane do miejscowości Holendry Grabowskie gdzie miał miejsce pożar sterty słomy w balotach. Spaleniu uległo około 30 bel słomy.
 • Dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP Drzewica zostali zadysponowani do Drzewicy na os. Mieszka I w celu pomocy Policji w otwarciu drzwi do mieszkania (mieszkanie na IV piętrze), w którym przebywał agresywny mężczyzna.

W dniu 15 stycznia:

 • W Żarnowie na DK 74 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych marki Audi A4 oraz Opel Astra. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. W zdarzeniu brały udział jeden zastęp PSP i OSP Żarnów, których zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia w tym odłączenie akumulatorów w pojazdach oraz sorpcja plamy substancji ropopochodnej.
 • Dwa zastępy PSP usuwały nadłamany konar drzewa znajdujący się nad budynkiem Przedszkola nr 4 w Opocznie przy ul. C.K. Norwida.
 • Zastęp PSP oraz OSP Mniszków zostały zadysponowane do ugaszenia sterty słomy w balotach, która miała miejsce w Holendrach Grabowskich gm. Mniszków.

W dniu 16 stycznia:

 • Do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie o znajdującym się poza drogą samochodzie w miejscowości Psary gm. Sławno. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp PSP i OSP Prymusowa Wola. Strażacy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator oraz przeszukali teren wokół pojazdu. Po niedługim czasie na miejsce przybył właściciel pojazdu, nie wymagał udzielenia kpp.

W dniu 17 stycznia:

 • W Bukowcu Op., gm. Opoczno w budynku mieszkalnym doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP. Strażacy po dojeździe na miejsce wygasili piec, ugasili palące się sadze oraz przewietrzyli pomieszczenie kotłowni.
 • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do Wygnanowa gm. Opoczno gdzie doszło do kolizji. Strażacy po przybyciu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator oraz dokonali sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych.

W dniu 18 stycznia:

 • Trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP Sławno, Prymusowa Wola oraz Kamień zostały zadysponowane do pożaru budynku mieszkalnego w Sławnie gm. Sławno. W chwili dojazdu pierwszego zastępu na miejsce okazało się, że intensywne zadymienie było spowodowane pożarem sterownika pieca C.O. w pomieszczeniu kotłowni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się sterownika i materiałów znajdujących się w kotłowni oraz przewietrzeniu pomieszczenia.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.