Wypadki, pożary, ulatniający się gaz. Raport PSP (05.11.2019)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 28 października do 3 listopada 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:


Wypadek w Trojanowicach

W dniu 29 października:

  • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Mniszków, Błogie) zostały zadysponowane miejscowości Holendry Grabowskie gm. Mniszków w celu ugaszenia palącej się sterty słomy. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się słomę. Spaleniu uległo ok. 15 m3 słomy w balotach.

W dniu 31 października:

  • W miejscowości Libiszów Kolonia na drodze gminnej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych Nissan Almera oraz Ford Fiesta. Do zdarzenia zadysponowano zastęp PSP. Strażacy odłączyli akumulatory w autach oraz uprzątnęli jezdnię z pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. Zniszczeniu uległ przód samochodu Ford Fiesta oraz przód samochodu Nissan Almera.

W dniu 2 listopada:

  • Dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP zostały zadysponowane do pomocy w przesiadce ok. 70 pasażerów z pociągu do pociągu ze względu na śmiertelne potrącenie osoby znajdującej się na torach w miejscowości Brzuza gm. Drzewica.
  • Do pomocy w otwarciu drzwi w mieszkaniu na ul. C.K. Norwida w Opocznie zadysponowano dwa zastępy PSP.
  • Na ul. Piotrkowską w Opocznie zadysponowano dwa zastępy PSP do zdarzenia, które dotyczyło wyczuwalnego zapachu gazu w mieszkaniu. Po dojeździe na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. Strażacy wykonali pomiar stężenia gazu, ewakuowali mieszkańców, przewietrzyli pomieszczenie. Prawdopodobną przyczyną zapachu gazu było nieodpowiednie dokręcenie reduktora gazu.
  • Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP (Paradyż, Żarnów) zadysponowano do wypadku drogowego na DK 74 w miejscowości Trojanowice z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Ford Mondeo oraz Opel Astra 3. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, oświetlili teren akcji oraz uprzątnęli jezdnię. W wyniku wypadku zostały ranne trzy osoby, które zabrano do szpitala. W obu pojazdach uszkodzeniu uległy przody samochodów.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.