Wypadek w Krasiku, połamane drzewa. Raport PSP Opoczno (07.10.2019)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 30 września do 6 października 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 30 września:

 • W dniu 30 września w związku z porywistym wiatrem w naszym powiecie odnotowano kilkadziesiąt interwencji jednostek PSP i OSP związanych z powalonymi drzewami blokującymi drogi, uszkodzonymi liniami energetycznymi i telefonicznymi oraz uszkodzonymi dachami na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Aż 17 razy strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń związanych z powalonymi drzewami, które blokowały drogi w miejscowościach: Błogie Rządowe, Skronina, Mariampol, Grabowa, Wygnanów, Kraśnica, Ostrów, Wola Załężna, Stawowiczki, Syski, Drzewica, Prymusowa Wola, Mroczów Gościnny, Sitowa, Opoczno, Kamień, Sobień. W związku z pozrywanymi liniami energetycznymi oraz telefonicznymi strażacy interweniowali 12 razy w miejscowościach: Sobień, Bukowiec Opoczyński, Stawowiczki, Wójcin B, Adamów, Mniszków, Bielowice, Skórkowice, Augustów, Stefanów, Opoczno. Kilka zgłoszeń dotyczyło uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych oraz gospodarczych w miejscowościach: Adamów, Prymusowa Wola, Opoczno, Popławy, Gawrony, Drzewica. Dwa zgłoszenia dotyczyły również pożaru sadzy w kominie w miejscowości Stok oraz Żarnów.
 • W tym dniu doszło również do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki VW Tiguan oraz samochodu ciężarowego marki MAN w miejscowości Krasik na DK 74. Do tego zdarzenia zadysponowano jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP (Paradyż x2, Wójcin). W chwili przybycia pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia zastano oba auta na drodze, osoby znajdowały się poza pojazdami. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów, udzielenie kpp osobom poszkodowanym. Wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ lewy bok samochodu osobowego oraz lewy bok samochodu ciężarowego.

W dniu 1 października:

 • W tym dniu było jeszcze kilka zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków porywistego wiatru. Jednostki PSP i OSP sześć razy wyjeżdżały do nadłamanych konarów drzew, które zwisały nad chodnikami, budynkami mieszkalnymi oraz gospodarczymi w miejscowościach: Anielin, Białaczów, Sitowa, Opoczno, Drzewica.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot 206, motocykla Kawasaki oraz rowerzysty. Po dojeździe na miejsce zdarzenia samochód oraz motocykl znajdowały się na jezdni natomiast rower znajdował się na chodniku. Osoby poszkodowane były pod opieką ZRM. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w motocyklu, sorpcji substancji ropopochodnej oraz uprzątnięciu jezdni .
 • Dwa zastępy PSP oraz OSP Dzielna zostały zadysponowane do wypadku samochodu osobowego marki Ford Focus z samochodem ciężarowym marki Daf. W chwili przyjazdu pierwszego zastępu samochód ciężarowy znajdował się na jezdni natomiast samochód osobowy znajdował się w rowie na dachu. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu piany ciężkiej na wyciek paliwa, odłączenie akumulatora w samochodzie osobowym oraz uprzątnięcie jezdni. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna. Zniszczeniu uległa karoseria samochodu osobowego oraz prawy przód samochodu ciężarowego.

W dniu 02 października:

 • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do usunięcia nadłamanych konarów drzew, które znajdowały się przy ścieżce w miejscowości Ogonowice. Zwisające konary zagrażały bezpieczeństwu ludzi.
 • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Radzice Duże zostały zadysponowane do miejscowości Idzikowice w celu wydobycia ze studni utopionych kotów oraz wypompowania zanieczyszczonej wody.

W dniu 03 października:

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do usunięcia złamanych konarów drzew, które zwisały na ogrodzeniu przy zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie. Zwisające konary stwarzały zagrożenie dla przechodniów oraz uczniów szkoły.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ul. E. Biernackiego w Opocznie do obiektu Pływalni w celu dokręcenia luźnego elementu, który zwisał przy dachu nad wejściem do budynku.

W dniu 04 października:

 • Zastęp PSP został zadysponowany na ul. Inowłodzką do budynku Szkoły Podstawowej w celu usunięcia uszkodzonej zwisającej lampy nad wejściem do budynku szkoły.
 • Zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP (Żarnów, Skórkowice, Topolice) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sterty balotów w miejscowości Zdyszewice. Po dojeździe pierwszego zastępu na miejscu zastano pożar ok. 70 balotów słomy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się baloty, przerzuceniu oraz przelaniu częściowo spalonych balotów.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os w budynku wielorodzinnym na ul. J. Słowackiego w Opocznie. Gniazdo znajdowało się pod daszkiem przy wejściu do klatki schodowej budynku.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.