Pożary i wypadki. Raport PSP Opoczno (30.09.2019)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 23 do 29 września 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:


Pożar budynku gospodarczego w Daleszewicach (29.09.2019)

W dniu 23 września:

  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Wąglany zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR w miejscowości Wąglany.

W dniu 25 września:

  • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Kamień, Sławno) zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych VW Lupo oraz Volvo 440, do którego doszło na drodze w miejscowości Szadkowice. W chwili dojazdu pierwszego zastępu zastano oba samochody na jezdni, które całkowicie blokowały przejazd natomiast osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały ranne. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kpp osobom poszkodowanym, odłączenie akumulatorów, uprzątniecie jezdni. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu środków transportu.


W dniu 26 września:

  • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os, które znajdowało się na konstrukcji dachu w budynku szkoły w Idzikowicach.


W dniu 27 września:

  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Prymusowa Wola zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów osobowych Opel Astra i Ford Kuga w miejscowości Prymusowa Wola, DK 12. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP zastano oba auta poza jezdnią. Dwie osoby zostały poszkodowane. Zadaniem funkcjonariuszy było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączenie akumulatorów w pojazdach, udzielenie kpp poszkodowanym oraz uprzątnięcie jezdni. Uszkodzeniu uległ przód samochodu marki Opel Astra, przód oraz tył samochodu marki Ford Kuga, dwa przęsła ogrodzenia oraz znak aktywny. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu.
  • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os, które znajdowało się na poddaszu budynku gospodarczego w Opocznie na ul. Spacerowej.
  • Dwa zastępy zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru wózka widłowego na którym znajdowała się butla z gazem. Zdarzenie miało miejsce na ul. Przemysłowej w Opocznie. Po dojeździe zastępów JOP zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsce zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się komorę silnika wózka widłowego oraz zakręcenie butli z gazem. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zatarcie łożyska wentylatora chłodnicy.

W dniu 28 września:

  • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Paradyż, Prymusowa Wola) zostały zadysponowane do zgłoszenia, które dotyczyło samochodu osobowego marki Volvo V40 znajdującego się w rowie w miejscowości Wielka Wola gm. Paradyż. Strażacy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz przekazali osoby poszkodowane pod opiekę ZRM. Uszkodzeniu uległo nadwozie samochodu.

W dniu 29 września:

  • Zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP zostały zadysponowane do ugaszenia palącego się budynku gospodarczego w miejscowości Daleszewice gm. Paradyż. Po dojeździe pierwszego zastępu OSP zastano objęte pożarem poddasze budynku inwentarskiego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów wody w natarciu na palący się dach budynku gospodarczego oraz jednego prądu w obronie na przyległe budynki. Spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu oraz wyposażenie stolarni. Prawdopodobną przyczyną pożaru była utrata izolacyjności przewodów instalacji elektrycznej. Straty wyniosły 60 tys. zł.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.