Raport PSP (12.08.2019)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 5 do 11 sierpnia 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 05 sierpnia:

 • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do zgłoszenia dotyczącego zadymienia w budynku mieszkalnym w Opocznie na ul. Rolnej. Po dotarciu na miejsce zastano zadymienie spowodowane przypaloną potrawą na kuchni gazowej. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie mienia, ugaszenie pożaru, wyniesieniu przypalonej potrawy, przewietrzenie pomieszczeń oraz wykonanie pomiaru miernikiem wielogazowym.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do uwolnienia uwięzionego ptaka w metalowej konstrukcji ulicznej latarni.
 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru układu hamulcowego w samochodzie ciężarowym. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Leśnej w Opocznie. Po przybyciu zastępów na miejsce zastano samochód ciężarowy w zatoce autobusowej. Zadaniem strażaków było ugaszenie palącego się samochodu wraz z naczepą podając jeden prąd wody na palące się elementy. Spaleniu uległa opona, felga, przewody, błotnik oraz instalacja elektryczna.

W dniu 06 sierpnia:

 • Dwa zastępy PSP dwukrotnie zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os, które znajdowało się w elewacji bloku mieszkalnego na 1 i 2 piętrze na ulicy Wojciecha Kossaka w Opocznie.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Sławno, Olszowiec) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru samochodu osobowego marki Renault Safrane w miejscowości Olszowiec gm. Sławno. W chwili przybycia zastępów straży zastano pożar w komorze silnika oraz w przedziale kabinowym. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie auta oraz zakręcenie zaworu butli z gazem.
 • Tego samego dnia doszło do groźnego pożaru prasy oraz słomy po kombajnie w miejscowości Białaczów. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano pożar prasy oraz słomy o powierzchni ok. 5 ha. Niestety siły i środki nie były wystarczające aby opanować pożar, dlatego też zadysponowano kolejne zastępy z terenu gminy oraz gmin sąsiednich. W akcji brało udział 17 zastępów straży. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podaniu piętnastu prądów wody w natarciu na palącą się prasę oraz słomę. W wyniku pożaru spaliło się 25 ha pola oraz prasa. Straty oszacowano na 120 tys. złotych a uratowano mienie 20 tys. złotych.

W dniu 07 sierpnia:

 • W godzinach południowych zastęp PSP oraz OSP zostały zadysponowane do wypadku samochodu ciężarowego na DK 74, który uderzył w znak w skutek czego zablokował oba pasy jezdni, a częściowo wpadł do rowu w miejscowości Grębenice m. Żarnów. Po dojeździe na miejsce zastępu OSP Żarnów do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora, neutralizacja oraz sorpcja płynów eksploatacyjnych, uprzątnięcie pozostałości po kolizji drogowej. W wypadku nikt nie ucierpiał.
 • Tego dnia zastęp PSP został zadysponowany do nietypowego zdarzenia, które miało na celu schwytanie żmij w szkole podstawowej w Mroczkowie Gościnnym.

W dniu 08 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Kuligowską w Opocznie w celu zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR, które przyleciało do trzyletniego dziecka, które upadło z wysokości.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do ugaszenia tlących się pozostałości roślinnych, które znajdowały się na terenie jednej z posesji w miejscowości Wola Załężna gm. Opoczno. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu i ugaszenie tlących się pozostałości roślinnych.

W dniu 09 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia gniazda os, które znajdowało się w altanie na terenie ogródka działkowego w Opocznie na ul. Wałowej.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Brzustowiec, Krzczonów) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru poszycia leśnego w pobliżu miejscowości Rożek. Do zdań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia, gaszenie tłumicami. Spaleniu uległo 0,5 ha poszycia leśnego.
 • Zastęp PSP oraz OSP Paradyż zostały zadysponowane do usunięcia gniazda os, które znajdowały się pod dachem budynku mieszkalnego na wysokości ok. 8 metrów. Zdarzenie miało miejsce w Paradyżu na ul. Polnej.

W dniu 10 sierpnia:

 • Zastęp PSP został zadysponowany do kolizji samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym, która miała miejsce w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Dworcowa - Piotrkowska. Uszkodzeniu uległ przód pojazdu dostawczego oraz tył naczepy samochodu ciężarowego. W kolizji nie było osób poszkodowanych. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia w tym odłączenie akumulatorów, usunięcie płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz innych pozostałości po kolizji.
 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP (Krzczonów, Drzewica) zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru poszycia leśnego w miejscowości Krzczonów. Po dojeździe pierwszego zastępu zastano pożar poszycia leśnego w wielkości ok. 5 arów. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów w natarciu na palące się poszycie leśne oraz gaszenie przy użyciu tłumic. Spaleniu uległo ok. 5 arów poszycia leśnego.

W dniu 11 sierpnia:

 • Dwa zastępy PSP zostały zadysponowane do wypadku dwóch samochodów osobowych Ford Focus 2 i VW Passat w miejscowości Kruszewiec na drodze wojewódzkiej nr 726 . Samochód VW znajdował się na jezdni natomiast, Ford znajdował się w przydrożnym rowie. Jedna osoba została uwięziona w pojeździe z możliwością dostępu, a pozostałe trzy osoby odmówiły udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia w tym odłączenie akumulatorów, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, usunięciu plamy płynów eksploatacyjnych oraz uprzątniecie jezdni po zdarzeniu drogowym. Uszkodzeniu uległ przód oraz bok samochodu Ford Focus 2 oraz przód VW Passata.
 • Zastęp PSP został zadysponowany do ugaszenia pożaru traw na nieużytkach rolnych na ul. Rolnej w Opocznie. Spaleniu uległo ok. 12 arów nieużytków rolnych.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.