OSP Wójcin mistrzem województwa łódzkiego w halowej piłce nożnej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Historyczne zwycięstwo odniosła drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż w V Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej OSP województwa łódzkiego o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP.

Historyczne zwycięstwo odniosła drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż w V Wojewódzkim Turnieju Halowej Piłki Nożnej OSP województwa łódzkiego o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, który odbył się w dniu 16 marca w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Powitania wszystkich drużyn dokonał dh Tadeusz Karcz Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi, który zaprosił wszystkie drużyny do sportowych zmagań.

Do rozgrywek przystąpiło 13 strażackich drużyn reprezentujących poszczególne powiaty województwa łódzkiego. Mecze eliminacyjne odbywały się w 4 grupach, z których wyłoniono po 2 najlepsze drużyny do fazy finałowej.

Po meczach pełnych emocji, sportowej walki i seriach rzutów karnych zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna OSP Wójcin z gm. Paradyż, która wygrała prawie wszystkie mecze (1 remis), a w finale zmierzyła się z drużyną OSP Wola Cyrusowa z powiatu brzezińskiego, wygrywając mecz (1:1) po serii rzutach karnych 3:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna OSP Bełdów z pow. zgierskiego.

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano dh Kamila Ruś z OSP Wójcin, za najlepszego strzelca (4 bramki) dh Michała Molina również z OSP Wójcin, zaś najlepszym bramkarzem w turnieju został dh Tomasz Rusek z drużyny OSP Magdalenów, pow. bełchatowski.

W zwycięskiej drużynie OSP Wójcin grali: Michał Molin, Mariusz Koćmin, Mariusz Wach, Hubert Wach, Artur Wach, Mateusz Śliwka, Sebastian Śliwka, Kamil Ruś, Marcin Zapalski, Michał Kołek. Swoją drużynę gorąco dopingował i mobilizował komendant gminny OSP i wiceprezes OSP Wójcin -Andrzej Śpiewak.

Nagrody rzeczowe i puchary wręczali dh Jan Ryś Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi wraz z przedstawicielami władz samorządowych.

Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych w zawodach, już krajowych X Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbędą się w dn. 6-7 kwietnia w powiecie żnińskim w woj. kujawsko-pomorskim.

Dziś województwo, jutro ...!

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.