Piłkarskie Święto w Opocznie i Spale

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniach od 2 do 4 października 2019 roku Spała i Opoczno będą stolicami piłkarskiego święta. W tym czasie niepełnosprawni sportowcy z całej Polski, zrzeszeni w ruchu Olimpiady Specjalne Polska,rozegrają na stadionie LKS Ceramika Opoczno XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej.

Turniej jest jednym z największych wydarzeń sportowych Olimpiad Specjalnych w tym roku. W rywalizacji sportowców z niepełnosprawnością intelektualną wspiera ponad 50 trenerów i wolontariuszy.

 Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportu w Olimpiadach Specjalnych. W Polsce piłkę trenuje łącznie ponad 3 tysiące niepełnosprawnych zawodników. W XIX Ogólnopolskim Turnieju weźmie udział 120 zawodników reprezentujących 14 Oddziałów Regionalnych (wojewódzkich) z całego kraju.

"Wy zwyciężacie, nie tylko zdobywając medale, ale także zmieniając sposób myślenia naszego społeczeństwa. Pokazujecie, że można żyć aktywnie mimo przeszkód" -napisał Honorowy Patron Turnieju Grzegorz Schreiber - Marszałek Województwa Łódzkiego.

Organizatorem XIX Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej jest Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska- Łódzkie. Jest to oddział z 28-letnią tradycją działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. W oddziale funkcjonuje 25 Klubów Olimpiad Specjalnych, w których trenuje ponad 500 zawodników uprawiających 21 dyscyplin letnich i zimowych.

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska- Łódzkie już po raz 4 gości niepełnosprawnych piłkarzy z całej Polski. Jesteśmy pewni, że także podczas tego XIX już Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej zobaczymy, jak zawsze, ogromne emocje, radość i sportową postawę zawodników Olimpiad Specjalnych.

Uroczysta Ceremonia Otwarcia XIX Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej odbędzie się dnia 2 października 2019 roku o godzinie 20.00 w Hali Lekkoatletycznej OPO COS w Spale ul. Prezydenta I. Mościckiego 6.

Zapraszamy!

 

Olimpiady Specjalne Polska - Oddział Regionalny Łódzkie
91-366 ŁÓDŹ ul. Helenówek 7
tel/fax. (042) 658 91 70,

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.