Eliminacje ministrantów i lektorów do Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sobotę, 24 listopada, w Zespole Szkół Samorządowych Nr 3 w Opocznie, odbyły się eliminacje do Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji najlepszymi drużynami okazały się: drużyna ministrantów z parafii pw. Świętego Mikołaja w Żarnowie, lektorzy starsi z parafii pw. Świętej Trójcy w Fałkowie oraz lektorzy młodsi z tejże parafii, a także lektorzy młodsi z parafii pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Odrzywole.

Turniej, swoim patronatem objął Dariusz Kosno, burmistrz Opoczna. Puchary najlepszym wręczył Andrzej Kacprzak, zastępca burmistrza wraz z wicedyrektorkami ZSS Nr 3 w Opocznie - Katarzyną Sokół i Justyną Stępień.

Głównymi celami sportowych rozgrywek, oprócz wyłonienia najlepszych drużyn, które zagrają w kolejnym etapie, było również między innymi: stworzenie możliwości spotkania ministrantów i lektorów diecezji radomskiej, nawiązanie nowych znajomości, budowanie wspólnoty oraz zabawa.

Organizatorem wydarzenia był Parafialny Klub Sportowy PNŚ Opoczno wraz z księdzem Adrianem Jakubiakiem, z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie.

Warto podkreślić, że w całym turnieju udział wzięło przeszło 200 ministrantów i lektorów z 11 parafii diecezji radomskiej.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.