Delegacja z miasta partnerskiego Bytča w Opocznie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Od soboty do niedzieli Gmina Opoczno gościła czteroosobową delegację z partnerskiego miasta Bytča w składzie: Juraj Babušík, zastępca burmistrza, Mária Fujdíaková, radna, Peter Svetloššák, radny i Waldemar Oszczęda, kierownik Wydziału Inwestycji Środowiska Naturalnego i jednocześnie tłumacz Słowackiej Delegacji.

W sobotę, 8 września, miało miejsce uroczyste sadzenie dęba przed Miejskim Domem Kultury, gdzie powstaje aleja dębów miast partnerskich. Posadzenia dokonał Juraj Babušík, zastępca burmistrza Bytčy oraz Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna.

Następnie delegacja ze Słowacji zwiedziła zakład płytek ceramicznych Śląsk, grupy Opoczno I. Była to doskonała okazja do zaprezentowania najnowocześniejszej linii produkcyjnej opoczyńskich zakładów.

Kolejnym punktem sobotniej wizyty był udział w Narodowym Czytaniu przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opocznie.

Najważniejszym punktem dwudniowego pobytu delegacji z partnerskiego miasta Bytča było podpisanie porozumienia przedłużające partnerstwo między obydwoma miastami. Porozumienie podpisali Juraj Babušík, zastępca burmistrza Bytčy i Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna. Podpisanie porozumienia miało miejsce w sobotę, 8 września, obecni na nim byli również Andrzej Kacprzak, zastępca burmistrza Opoczna, Janusz Klimek, sekretarz miasta oraz radne Jadwiga Figura i Alicja Szczepaniak.

W niedzielę natomiast goście z Bytčy wzięli udział w uroczystej Mszy Dożynkowej i przemaszerowali w korowodzie na plac przed Miejski Dom Kultury, gdzie miała miejsce oficjalna część Dożynek. Jedną z atrakcji dla delegacji słowackiej było wspólne zwiedzanie stoisk sołectw w towarzystwie przedstawicieli Gminy Opoczno. Była to również doskonała okazja do zapoznania się z opoczyńskimi tradycjami oraz do skosztowania smakowitego tradycyjnego jedzenia.

Wizyta słowackiej delegacji przebiegła w znakomitej atmosferze, zawiązały się też nowe znajomości, które z pewnością będą przekładały się na owocną współpracę między naszymi miastami.

 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.