Mali projektanci mody

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Miejski Dom Kultury w Opocznie w ramach współpracy z Łódzkim Domem Kultury rozpoczął realizację projektu ekologiczno - artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę - Eco Fashion".

Sercem projektu jest przygotowanie przez najmłodszych strojów z wykorzystaniem materiałów z recyklingu i upcyklingu oraz zaprezentowanie ich podczas finałowego pokazu mody.

Grupa z Opoczna wzięła udział w wycieczce do Centralnego Muzeum Włókiennictwa mającej na celu pokazanie dzieciom naturalnych form wytwarzania tkanin oraz zrealizowanych już kolekcji i indywidualnych strojów.

Drugą część wizyty w Łodzi stanowiły warsztaty z praktycznego wykonywania ubiorów z odzyskanych surowców, które poprowadziły przedstawicielki Politechniki Łódzkiej.

Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi projektanci mody. Z fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich tworzyły one swoje własne stroje. Najmłodszych ograniczała jedynie wyobraźnia, a ubiory jakie finalnie udało im się stworzyć należały do jednych z piękniejszych.

Projekt dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.