Przemysław Ciszewski laureatem dorocznej nagrody Powiatu Opoczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury
Emerytowany nauczyciel, poeta, historyk – Przemysław Ciszewski – mieszkaniec Klewa w gminie Żarnów, został laureatem dorocznej nagrody Powiatu Opoczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagroda została przyznana za propagowanie kultury ludowej, rozsławianie historii i folkloru regionu opoczyńskiego oraz przekazywanie dziedzictwa kulturowego młodemu pokoleniu.
Pan Przemysław wraz z żoną Barbarą utworzyli w swoim domu małe muzeum w postaci izby regionalnej, w której to znajdują się narzędzia, meble i wystrój z czasów dawnej opoczyńskiej wsi. Małżonkowie przyjmują liczne wycieczki szkolne, turystów i odwiedzających. Laureat nagrody organizuje historyczne wystawy i prelekcje w placówkach kultury i oświaty.
Poproszony o zabranie głosu, po przyznaniu nagrody, Pan Przemysław rozpoczął przemówienie od słów: „Dziękuję bardzo! Jestem bardzo zaszczycony tym, że nagroda została przyznana tak młodemu człowiekowi i chciałbym podkreślić, że odbieram to jako nagrodę dla nas obojga – dla mnie i dla mojej żony, która pomagała mi, inspirowała, współpracowała i też czuje się odznaczona (…) ”
Państwo Ciszewscy należą do PTTK O. Żarnów, będąc aktywnymi uczestnikami w działalności tej organizacji. Pan Przemysław również autorem bardzo licznych fraszek i wierszy – również tych o regionie opoczyńskim.
- Szczegóły
- Hubert Szulc
- Kategoria: Kultura i rozrywka
- Opublikowano: - Lut 19, 2020
- Odsłony: 4362
Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.
Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.