Przemysław Ciszewski laureatem dorocznej nagrody Powiatu Opoczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Emerytowany nauczyciel, poeta, historyk – Przemysław Ciszewski – mieszkaniec Klewa w gminie Żarnów, został laureatem dorocznej nagrody Powiatu Opoczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagroda została przyznana za propagowanie kultury ludowej, rozsławianie historii i folkloru regionu opoczyńskiego oraz przekazywanie dziedzictwa kulturowego młodemu pokoleniu.

Pan Przemysław wraz z żoną Barbarą utworzyli w swoim domu małe muzeum w postaci izby regionalnej, w której to znajdują się narzędzia, meble i wystrój z czasów dawnej opoczyńskiej wsi. Małżonkowie przyjmują liczne wycieczki szkolne, turystów i odwiedzających. Laureat nagrody organizuje historyczne wystawy i prelekcje w placówkach kultury i oświaty.

Poproszony o zabranie głosu, po przyznaniu nagrody, Pan Przemysław rozpoczął przemówienie od słów: „Dziękuję bardzo! Jestem bardzo zaszczycony tym, że nagroda została przyznana tak młodemu człowiekowi i chciałbym podkreślić, że odbieram to jako nagrodę dla nas obojga – dla mnie i dla mojej żony, która pomagała mi, inspirowała, współpracowała i też czuje się odznaczona (…) ”

Państwo Ciszewscy należą do PTTK O. Żarnów, będąc aktywnymi uczestnikami w działalności tej organizacji. Pan Przemysław również autorem bardzo licznych fraszek i wierszy – również tych o regionie opoczyńskim.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.