„Herbatka u Tadka”. Ekologicznie u seniorów

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W Miejskim Domu Kultury odbyło się pierwsze w 2020 roku spotkanie Klubu Seniora z cyklu „Herbatka u Tadka”. Tym razem rozmawialiśmy o właściwej segregacji odpadów - temat ważny i istotny, który wzbudził zainteresowanie wśród naszych klubowiczów. Były liczne pytania, dyskusja i komentarze, że poruszanie tego typu tematyki jest bardzo potrzebne.

- Podczas czwartkowych spotkań z seniorami, które stały się już tradycją naszego Domu Kultury, chcemy nie tylko pokazywać sylwetki interesujących i pełnych pasji osób, ale również edukować i przekazywać konkretną wiedzę potrzebną seniorom, tym samym odpowiadając na ich bieżące potrzeby. Stąd spotkania z ekspertami i przedstawicielami różnego rodzaju podmiotów, głównie z naszego lokalnego podwórka, związane z zagadnieniami, które dotyczą każdego z nas i wcale nie są tak oczywiste, jakby się to mogło wydawać - mówi Zdzisław Miękus, dyrektor MDK.

I tak gośćmi blisko 80 seniorów były panie: Beata Wiktorowicz, prezes PGK Sp. z o.o. w Opocznie, Dominika Chybowska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM i Agnieszka Sarleja, pracownik PGK Sp. z o.o. w Opocznie.

W czasie spotkania seniorzy nie tylko zostali zapoznani z zasadami prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, ale również otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Miłą niespodzianką było przekazanie najbardziej aktywnym seniorom kalendarzy ekologicznych. Wszystkim rozdane zostały papierowe torby z folderami.

Seniorom dziękujemy za liczny udział w spotkaniu, a naszym gościom za skorzystanie z naszego zaproszenia i za podzielenie się tak bardzo potrzebną wiedzą.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.