×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but arts/2019/12/Doliniacy is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Libiszowska Wigilia "Doliniaków"

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku Szkoła Podstawowa w Libiszowie obchodziła święto swojego patrona, którym od kilku lat jest Oddział Partyzancki Armii Krajowej "Doliniacy".

Z tej okazji 14 grudnia przy współudziale Muzeum Regionalnego w Opocznie po raz kolejny zorganizowana została szkolna Wigilia "Doliniaków". Wszystko to na pamiątkę ostatniej wojennej Wigilii, jaką partyzanci Adolfa Pilcha "Góry", "Doliny" spędzili w grudniu 1944 r. właśnie w Libiszowie.

W tegorocznej uroczystości wzięli udział członkowie warszawskiego Stowarzyszenia Grupa Historyczna "Zgrupowanie Radosław" wraz z pocztem sztandarowym. Gości przywitała dyrektorka szkoły Helena Kuśmierczyk.

Tradycyjnym elementem Wigilii było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą "Doliniaków". Uczniowie libiszowskiej szkoły przygotowali wzruszające przedstawienie poświęcone swojemu patronowi a także bożonarodzeniowe jasełka. Jak na wieczerzę wigilijną przystało nie zabrakło wspólnych życzeń i dzielenia się opłatkiem. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród uczniów cieszyła się prezentacja uzbrojenia i wyposażenia żołnierskiego z okresu II wojny światowej, którą przygotowało Muzeum Regionalne w Opocznie.

{gallery}arts/2019/12/Doliniacy{/gallery}

Podczas sobotniej uroczystości głos zabrał dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Adam Grabowski przekazując słowa uznania i życzenia wszelkiej pomyślności na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Do życzeń dołączył się również obecny na Wigilii zastępca burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski. Słowa szczególnego podziękowania należą się pani Helenie Kuśmierczyk - dyrektorce Szkoły Podstawowej w Libiszowie oraz nauczycielom i rodzicom uczniów, którzy jak co roku zadbali o wyjątkową oprawę uroczystości.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.