Rockowanie 2019 - warsztaty muzyczne MDK

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Rusza kolejna edycja bezpłatnych warsztatów muzycznych. Tym razem zapraszamy na warsztaty wokalne, gitarowe, basowe, perkusyjne i...klawiszowe.

Miejski Dom Kultury w Opocznie został jednym z czterech partnerów w województwie łódzkim, którzy podjęli się organizacji warsztatów lokalnych w Rockowanie. Gramy Ciechowskiego!”. Te odbędą się już 19 października 2019 r.

Warsztaty są bezpłatne i skierowane do indywidualnie muzykujących lub członków amatorskich zespołów rockowych z województwa, które mają już za sobą debiut sceniczny w lokalnych lub regionalnych koncertach. Warsztaty lokalne ukierunkowane będą na podniesienie wiedzy i umiejętności młodych amatorów muzyków w zakresie zarówno technik gry na instrumencie przy optymalnym wykorzystywaniu dostępnego sprzętu muzycznego, jak i podstaw pracy nad warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu. Każdy warsztat będzie dzielił się na 5 segmentów do wyboru (gitara, perkusja, wokal, gitara basowa, instr. klawiszowe), każdy z nich będzie trwał ok. 8 godz.

Instruktorzy warsztatów lokalnych:

 • Justyna Jazzta Panfilewicz - Wokalistka rockowa, autorka tekstów, kompozytorka, interpretatorka poezji śpiewanej, laureatka wielu prestiżowych nagród, trenerka wokalna (m.in. "Warsztatów Muzyczna Owczarnia" w Jaworkach)
 • Konrad Jeremus - gitarzysta m.in. grup Proletaryat i projektu polskiegoG3
 • Tomasz Zieliński - gitara basowa, muzyk sesyjny Goya, Hania Stach, Edyta Górniak
 • Paweł Stępień - perkusja, muzyk sesyjny, Video, Tooster’
 • Adrian Latosiewicz - pianista, aranżer, pedagog, muzyk sesyjny, sideman współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej oraz z teatrem Rampa w Warszawie''

Każdy z zespołów może również wziąć udział w warsztatach mistrzowskich, które zorganizowane zostaną w Łódzkim Domu Kultury w terminach:

28-29 września 2019 roku:

 • muzyczne – wokalne, instrumentalne, problematyka nagrań studyjnych
 • relacje artyści-dziennikarze: prowadzenie Piotr Metz
 • producenckie: prowadzenie Radosław Barczak

26-27 października 2019 roku:

 • Wokal – prowadzenie Ania Szarmach
 • Bas – preowadzenie Michał Grott
 • Perkusja – Radosław Owczarz
 • Gitara – prowadzenie Grzegorz Skawiński
 • Producent muzyczny – prowadzenie Paweł Cieślak

Finałem projektu będzie KONKURS MUZYKÓW. Ideą zmagań zespołów będzie wyrażenie poprzez muzykę indywidualnie pojmowanego prawa do wolności: osobistej, twórczej, społecznej. Zespoły biorące udział w warsztatach będą miały za zadanie wykonać swoją interpretację 2 utworów autorstwa Grzegorza Ciechowskiego. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody finansowe.

Finałowy konkurs odbędzie się 27 X w Łódzki Dom Kultury! Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na https://tiny.pl/tjf9b

Informacje dotyczące projektu Rockowanie. Gramy Ciechowskiego można uzyskać telefonicznie lub mailowo:

 • Michał Karkusiński, tel.: 605 048 595, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Sandra Migota Frątczak, tel. 504 941 503, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Interwencje" 2019. 

 

 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.