Dożynki Trójwioski

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W niedzielę , 15 września, na placu przed Świetlicą Wiejską w Karwicach odbyły się Dożynki Trójwioski, zorganizowane przez sołtysów i mieszkańców sołectw: Adamów, Janów Karwicki i Karwice.

Poprzedziła je msza św. w kaplicy pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Karwicach. Mszę dożynkową celebrował dziekan kolegiaty św. Bartłomieja w Opocznie ks. proboszcz Jan Serszyński wraz z ks. Tomaszem Nobisem, opiekunem kaplicy w Karwicach.

Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował na plac przed świetlicę wiejską w Karwicach, gdzie nastąpiła cześć oficjalna niedzielnych uroczystości.

Nie zabrakło licznych przemówień, w których dziękowano rolnikom za ich trud i zaangażowanie jakie wkładają w swoją pracę na roli. Dziękowano sołtysom i mieszkańcom Trójwioski za wysiłek, który poniesiono w przygotowanie dożynkowej uroczystości i wykonanie wspaniałych i pięknych wieńców.

Następnie na scenie w części artystycznej zaprezentowały się panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Adamowa , Janowa Karwickiego i Karwic - by na końcu wspólnie odśpiewać bardzo ciekawe i wesołe przyśpiewki. Po nich zaproszono do tradycyjnego oberka.

Kolejną atrakcją był występ dzieci i młodzieży ze świetlicy wiejskiej w Karwicach. Dzieci przygotowywały się do występów pod czujnym okiem opiekuna świetlicy Anny Frączek.

Nie zabrakło również tańców integracyjnych dla dorosłych i upominków dla najmłodszych.

Muzyczną gwiazdą dożynek był duet Łukasz Nowak i Marcin Snokowski.

Na zakończenie dnia na wszystkich czekała potańcówka wiejska.

Gospodarze niedzielnych dożynek: Iwona Sroka, sołtys Adamowa, Jadwiga Wrzeszcz, sołtys Janowa Karwickiego oraz Jerzy Winiarski, sołtys Karwic cały czas zapraszali w imieniu własnym i mieszkańców Trójwioski do namiotów swoich sołectw gdzie można było poczęstować się pierogami, tradycyjnym smalcem, ciastem i innymi smakołykami.

Wśród licznie przybyłych tego dnia gości znaleźli się miedzy innymi Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, Piotr Stempniak, dyrektor Wydziału Promocji i Kultury, Lucyna Wąsik, przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Opoczno oraz radni Rady Miejskiej w Opocznie - Aneta Wdówka i Jan Zięba.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.