8 edycja Narodowego Czytania poświęcona Januszowi Koziołowi

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sobotę, 7 września odbyła się ósma edycja akcji pod nazwą "Narodowe Czytanie". Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania polskie nowele.

W Opocznie znani lektorzy czytali w tym roku nie tylko lektury. Za sprawą dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie, Jerzego Misiurskiego, w tym roku akcja poświęcona została zmarłemu na początku roku Januszowi Koziołowi.

Agnieszka Borowiec, Piotr Borowiec oraz Tomasz Knapik wspominali zmarłego kolegę. Główną część Narodowego Czytania lektorzy poprzedzili przeczytaniem kilku fragmentów z fantastyki, której miłośnikiem był ś.p. Janusz Kozioł. 

Opoczyńskie Narodowe Czytanie zakończył koncert Jacka Telusa z zespołem.

 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc. 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.