Opoczyńskie uroczystości upamiętniające wybuch II Wojny Światowej

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W niedzielę, 1 września 2019 roku w Opocznie odbyły się obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji obrońców września 1939, która obył się w kolegiacie p.w. św. Bartłomieja w Opocznie.

Po mszy uczestnicy obchodów w asyście Kompanii Honorowej przemaszerowali na pl. Zamkowy, gdzie przy Pomniku Nieznanego Żołnierza, odbyła się oficjalna część uroczystości, które rozpoczął Hymn Państwowy.

Okolicznościowe przemówienie na temat wybuchu wojny i przebiegu kampanii wrześniowej na terenie powiatu opoczyńskiego wygłosił zastępca Burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski.

Zwieńczeniem obchodów 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej było otwarcie wystawy czasowej zatytułowanej "Wrześniowym cieniom... W 80 rocznicę Kampanii Polskiej 1939 roku na Ziemi Opoczyńskiej".

Wprowadzając przybyłych, Wiktor Pietrzyk przybliżył nieznane z literatury fakty z okresu kampanii wrześniowej na ziemi opoczyńskiej oraz przedstawił najciekawsze eksponaty pozyskane przez Muzeum Regionalne w Opocznie.

W uroczystościach udział wzięli kombatanci, przedstawiciele Gminy Opoczno z zastępcą Burmistrza Opoczna Tomaszem Łuczkowskim, delegacja Powiatu Opoczyńskiego z Przewodniczącym Rady Powiatu Opoczyńskiego Józefem Rogiem, reprezentanci służb mundurowych oraz instytucji, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy Opoczna.

Na zakończenie obchodów, w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się projekcja filmu fabularnego pt. „Hubal” w reż. Bohdana Poręby z udziałem gościa specjalnego i odtwórcy głównej roli Ryszarda Filipskiego.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.