MDK partnerem BMK

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Miejski Dom Kultury będzie partnerem tegorocznej edycji projektu Bardzo Młoda Kultura.

31 lipca w Łódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie inaugurujące projekt Bardzo Młoda Kultura 2019 - 2021, dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Jego adresatami są: edukatorzy, animatorzy kultury i osoby prywatne, chcące podnieść swoje kompetencje i zrealizować pomysły na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturowej dedykowane dzieciom i młodzieży.

Partnerem tegorocznej edycji projektu jest Miejski Dom Kultury w Opocznie. Porozumienie w imieniu MDK podpisał Zdzisław Miękus, dyrektor opoczyńskiej instytucji.

Bardzo Młoda Kultura to wieloletni program wspierania edukacji kulturowej.
Strategicznym celem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury.

Projekt zakłada przeprowadzenie szkoleń dla członków organizacji pozarządowych, animatorów niezależnych, pracowników instytucji kultury i nauczycieli, mających na celu zwiększenie ich kompetencji z zakresu edukacji kulturowej. We wrześniu br. ogłoszony zostanie z kolei konkurs na realizację przedsięwzięć skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej zamieszkującej województwo łódzkie.

Warto podkreślić, że jeszcze w ciągu najbliższego miesiąca w opoczyńskim emdeku odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie.
Operatorem projektu w województwie łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.