Na ludowo i z przytupem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dużym zainteresowaniem mieszkańców Opoczna i okolicznych miejscowości cieszył się sobotni event pn. „Raz na ludowo”, który odbył się przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie.

Wydarzenie łączyło ze sobą kiermasz ludowy i występy zespołów folklorystycznych. Na stoiskach przy MDK prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, u których za symboliczną złotówkę można było kupić swojskie jadło.
Jak zaznacza Lucyna Wąsik, przewodnicząca gminna KGW, gospodynie częstowały m.in.: chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem, pierogami, młodą kapustą, barszczem, ciastem drożdżowym, kompotem i innymi przysmakami.
Zdzisław Mięus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, dodaje, że na stoiskach przy „emdeku” ze swoją twórczością wystawili się również lokalni artyści i sympatycy szeroko pojętego rękodzieła.
- Można było u nich zakupić wyroby rękodzielnicze kojarzące się z regionem opoczyńskim i nie tylko. Były to przykładowo rzeźby, rzeczy stworzone techniką decoupage i te na szydełku, jak i elementy biżuterii, w tym m.in. spinki do mankietów - mówi.
Na tym jednak nie koniec. Kiermaszowi towarzyszyły występy zespołów ludowych. Na scenie plenerowej MDK wystąpiły: Bukowianki, Wolowianki, Kraśniczanki i Sitowianki oraz zespół wokalny Cantabile - prowadzone przez instruktor MDK Kamilę Biniek - Kaczorowską.
Muzykę dawnych mistrzów i muzykantów opoczyńskich przypomniała z kolei Kapela Tadeusza Wijaty.
Z gościnnym występem na tarasie MDK zaprezentowali się również goście z Warszawy, których w ostatnich dniach można było usłyszeć m.in. przy opoczyńskiej synagodze.

 

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.