Nietrzeźwi kierowcy na opoczyńskich drogach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem i mogą spowodować tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację. Piłeś alkohol ? Nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę. To zasada, którą należy bezwzględnie stosować.

18 grudnia 2023 roku, opoczyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców samochodów osobowych.

W miejscowości Chełsty w gminie Żarnów, o godzinie 15.45, patrol policji z Komisariatu Policji w Paradyżu, zatrzymał do kontroli kierującego audi. Po badaniu stanu trzeźwości, okazało się, że 49-latek ma w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

Godzinę później, w miejscowości Augustów w gminie Drzewica, policjanci z wydziału ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli 40-letniego kierującego toyotą. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Apelujemy do kierowców o rozsądek i trzeźwość na drodze.

Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń.

Przypominamy, że kierującemu, który popełnia przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w myśl obowiązujących przepisów grozi:

  • 10 punktów karnych,
  • grzywna,
  • pozbawienie wolności do lat 2 oraz co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów,
  • za ponowne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 5 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych
  • sankcja na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej (co najmniej 5000 zł).

Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem i powodują tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację. Piłeś alkohol – nie jedź, nie wsiadaj za kierownicę. To zasada, którą należy bezwzględnie stosować.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.