Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (15.03.2023 r.)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 6 do 12 marca 2023 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 6 marca:

 • Zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do wypadku drogowego na DK 48 w miejscowości Brudzewice gm. Poświętne. Po dojeździe pierwszego zastępu JOP na miejsce zdarzenia zastano sam. osobowy na poboczu drogi, kobieta kierująca autem pozostawała w pojeździe z dostępem. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, przeniesienie osoby poszkodowanej na noszach do karetki ZRM. Sorpcja płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz uprzątnięcie z pozostałości po wypadku drogowym.

 • W miejscowości Olimpów gm. Mniszków doszło do pożaru kuchni w budynku mieszkalnym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. Działanie zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ratowników z linią gaśniczą celem odnalezienia źródła pożaru i ugaszeniu go, wyniesieniu butli z gazem na zewnątrz, przewietrzeniu pomieszczeń i wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 7 marca:

 • W miejscowości Krasik gm. Paradyż na DK 74 doszło do zderzenia dwóch sam. ciężarowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji kierowcy z jednego z pojazdów na noszach typu deska, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej i przekazanie do karetki ZRM. Oświetlenie miejsca zdarzenia na prośbę Policji oraz sorpcja i neutralizacja płynów eksploatacyjnych.

W dniu 8 marca:

 • Zastęp PSP zadysponowany został do usunięcia kokonu owadów błonkoskrzydłych ze strychu budynku mieszkalnego w miejscowości Opoczno ul. Ogrodowa.

W dniu 9 marca:

 • W Opocznie doszło do pożaru w jednej z budek lokali handlowo usługowych. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy PSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ratowników do wnętrza lokalu z linią gaśniczą celem sprawdzenia pod kontem przebywania osób poszkodowanych i ugaszeniu pożaru. Po ugaszeniu pożaru oddymienie pomieszczeń i ponowne sprawdzenie pomieszczeń oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

 • Zastęp OSP Dzielna zadysponowany został do usunięcia powalonego drzewa z drogi 3114E w miejscowości Karwice gm. Opoczno.

W dniu 10 marca:

 • Zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP zadysponowane zostały do kolizji dwóch sam. osobowych na DK 12 w miejscowości Stoczki gm. Mniszków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pomocy przedmedycznej jednej osobie poszkodowanej i przekazanie dla ZRM. Sorpcja płynów eksploatacyjnych i uprzątnięciu jezdni po kolizji drogowej.

 • Zastęp OSP Błogie zadysponowany został do sorpcji substancji ropopochodnej na DK 12 w miejscowości Strzelce gm. Mniszków.

W dniu 11 marca:

 • Zastęp PSP zadysponowany został do sorpcji substancji ropopochodnej na DK 12 w miejscowości Opoczno ul. Piotrkowska.

 • W miejscowości Grabowa gm. Mniszków w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy (użycie proszku gaśniczego oraz strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

 • W miejscowości Olszowice gm. Sławno w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., ugaszeniu palących się sadzy (użycie proszku gaśniczego oraz strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.