Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (16.01.2023 r.)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 9 do 15 stycznia 2023 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 9 stycznia:

  • Trzy zastępy PSP zadysponowane zostały do zadymienia w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w miejscowości Opoczno ul. Powstańców Wielkopolskich. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym, sprawdzenie instalacji gazowej oraz pieca miernikiem (brak ulatniającego się gazu), przewietrzenie pomieszczeń i ponowne wykonanie pomiarów.

W dniu 12 stycznia:

  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Radzice Duże zadysponowane zostały do pożaru lampy oświetleniowej na słupie energetycznym w miejscowości Radzice Małe gm. Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia Pogotowia Energetycznego, wykonanie pomiarów miernikiem prądu przemiennego.

W dniu 15 stycznia:

  • W miejscowości Drzewica ul. J. Słowackiego w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, ugaszeniu palących się sadzy (użycie proszku gaśniczego oraz strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.