Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (28.11.2022 r.)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 21 do 27 listopada 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach.

W dniu 22 listopada:

  • W miejscowości Idzikowice w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Radzice Duże. Działania polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu palących się sadzy (strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 23 listopada:

  • W Opocznie na ul. S. Małachowskiego doszło do pożaru budynku mieszkalnego – pustostan. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP oraz zastęp OSP Opoczno. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów JOP zastano pożar pomieszczenia na poddaszu budynku. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu jednej roty z linią gaśniczą do środka budynku celem ugaszenia pożaru oraz przeszukania pomieszczeń pod kątem przebywania osób, ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu budynku, ponownym przeszukaniu pomieszczeń następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji dachu.

W dniu 24 listopada:

  • W miejscowości Januszewice samochód dostawczy Fiat Ducato wjechał do przydrożnego rowu. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Prymusowa Wola. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy na boku w rowie. Działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatora w samochodzie oraz wyciągnięciu samochodu z rowu.
  • W miejscowości Libiszów samochód osobowy Hyundai i20 wpadł do przydrożnego rowu. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Kruszewiec. Po dojeździe na miejsce zastano samochód osobowy na dachu w rowie. Działania polegały na odłączeniu akumulatora, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej oraz wyciągnięciu samochodu z rowu.
  • W miejscowości Mroczków Gościnny samochód osobowy Citroen C3 wpadł do przydrożnego rowu. Na miejsce zadysponowano zastęp PSP oraz OSP Kraszków. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w samochodzie.
  • W miejscowości Wójcin w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP Wójcin. Działania zastępów polegały na wygaszeniu pieca, ugaszeniu palących się sadzy (strącenie przy użyciu szczotki kominiarskiej), przewietrzeniu pomieszczenia kotłowni oraz wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.